Çıldır Gölü’nün Kars ve Ardahan illeri için önemi

"Çıldır Gölü’nün Kars ve Ardahan illeri için önemi"

Kars Valisi Türker Öksüz, Ardahan’da yapılan Mahalli Sulak Alanlar Komisyonu toplantısına katıldı.

Çıldır Gölü’nün Kars ve Ardahan illeri için önemi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Ardahan’da yapılan Mahalli Sulak Alanlar Komisyonu toplantısına katıldı.

Toplantıda; Çıldır Gölü’nün Kars ve Ardahan illeri için öneminin değerlendirilmesi ve Devlet Su İşleri 24’üncü Bölge Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 13’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından sulak alanı ile ilgili sunum yapıldı.

Çıldır Gölü sulak alanında ekosistemin olumsuz etkilenmesine yol açan etkenler, Çıldır Gölü’nün su seviyesinin düşmemesi için alınması gereken tedbirler ve çözüm önerileri istişare edildi.

Val Türker Öksüz ve Ardahan Valisi Mustafa Masatlı yaptıkları değerlendirmede; Çıldır Gölünün hem Kars hem de Ardahan için doğal ve ekonomik anlamda çok önemli bir yeri olduğunu vurguladılar. Ayrıca, gölün ekosistemini bozan olumsuzlukların bertaraf edilmesi, Kars ve Ardahan illeri olarak ikili koordinasyonun sağlanması ele alınarak alınacak önlemlerin ve çalışma alanlarının belirlenmesi görüşüldü.

Çıldır gölünün korunmasının önemine dikkat çekilen toplantıya; Vali Türker Öksüz, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Kars ve Ardahan Vali Yardımcıları ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterleri, Arpaçay ve Çıldır Kaymakamları, Doğa Koruma ve Milli Parklar 13’üncü Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Çörtük, Devlet Su İşleri 24’üncü Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile Kars ve Ardahan illerinin Mahalli Sulak Alanlar Komisyonu üyeleri katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.290454