• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Cumhur İTTİFAKI’nda 8 Mart Kutlaması

"Cumhur İTTİFAKI’nda 8 Mart Kutlaması"

Cumhur İTTİFAKI Kars BELEDİYE Başkan Adayı Çetin Nazik, Cumhuriyet Lisesi Karşısı GAMP Cad. Üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması Programı yaptı.

Cumhur İTTİFAKI’nda 8 Mart Kutlaması

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Cumhur İTTİFAKI Kars BELEDİYE Başkan Adayı Çetin Nazik, Cumhuriyet Lisesi Karşısı GAMP Cad. Üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması Programı yaptı.

Yüzlerce kadının katıldığı programda konuşma yapan Nazik, kadınların iş hayatına katılması noktasında önemli adımlar atacaklarını belirterek “Bir işadamı olarak şirketlerimizde ç alışanların yüzde 65’i kadındır. Kadına verdiğimiz önemi belediye hizmetlerinde de hayata geçireceğiz. Bu mutlu gününüz kutlu olsun” dedi.

SİZLER SEVGİSİNİZ, SİZLER ŞEFKATSİNİZ, SİZLER HOŞGÖRÜSÜNÜZ

Alkışlar ve “Başkan Nazik” sloganlarıyla karşılanan Çetin Nazik, “Öncelikle Kars’ta sizlerle beraber yeniden bir heyecan yeniden bir huzur yeniden bir güven aşıladınız bunun farkında mısınız? Hepinize teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun. Dünya kadınlar günü sadece bir gün değil bizim için her gündür. İnanın ki sizlere hitap etmek sözün bittiği yerdir. Çünkü sizler herşeysiniz, sizler sevgisiniz, sizler şefkatsiniz, sizler hoşgörüsünüz. Burada aramızda olmayan ALLAH’ın rahmetine kavuşan bütün annelerimizi de rahmetle yad ederken Ulu Önder Atatürk’ümüzün annesi Zübeyde  hanımı da rahmetle anıyorum. Sizlerle beraber hep birlikte huzur içinde, barış içerisinde zaferle yürüyoruz. ALLAH sizleri başımızdan eksik etmesin. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (SAV) Buyurmuş ki “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” Evet ALLAH sizlerin eksikliğini göstermesin, ALLAH sizleri başımızdan eksik etmesin.” dedi.

EŞİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Nazik daha sonra şunları söyledi:

“Çetin Nazik sizlerden, sizin içinizden biridir. Çetin Nazik çalışmak demektir, proje demektir, üretmek demektir, Türkiye’ye katma değer demektir. Beni hiçbir zaman hiçbir şekilde yalnız bırakmayan, 31 yıldır benden hiçbir desteğini esirgemeyen, yanımda hanımefendi olan, eşim olan, arkadayım olan, dost olan, yoldaş olan, sırdaş olan  eşime teşekkür ediyorum. Hepinizin nezdinde bütün hanımefendilerin, bütün annelerin huzurunda sevgili eşim hanımefendi Nurgün Nazik’e de teşekkürlerimizi arzediyorum.”

SEVGİNİN ÖNÜNDE HİÇBİR SET OLAMAZ

“Sevginin önünde hiçbir set olamaz” diyen Nazik, “Öncelikle bir yönetici olarak işadamı olarak yıllardan beri bir karar aldık dedik ki artık Türkiye’yi hanımefendiler yönetmeli. Peki ne yaptık? Şirketlerimizde çalışanların yüzde 65’i şu anda hanımefendi yani sizlersiniz. Aynı zamanda da ALLAH nasip eder Cumhur İttifakı’nın belediye omluğum takdirde de Kars’ı hanımefendilerle birlikte yöneteceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Projelerimizde siz değerli ev hanımlarına, çalışan hanımefendilere ciddi anlamda projelerimizde yer verdik. Meslek edindirme kurslarından tutun, KOSGEB ve Genç Girişimcilerden tutun bütün hanımefendileri toplumla tekrar kucaklaştıracağız.” diye konuştu.

AYRILIKTA AZAP BİRLİKTE KUVVET VE BEREKET VARDIR

Etkinliğe katılan AK Parti kadın kolları üyelerine de teşekkür eden Nazik, “Artık biz Kars’ta Cumhur İttifakı’nın yani Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin otak adayı olarak sizlere hizmet etmek için yollara koyulduk. Bu, ciddi bir güç demektir, hizmet demektir, Kars’ın sıkıntılarını bir an önce çözmek demektir. ALLAh aşkına sizlerden bu günün anlam ve öneminin bir kat daha artması için sizlerden 31 Mart akşamına kadar çalışmanızı ALLAH aşkına istirham ediyorum.” dedi.

“Ayrılıkta azap birlikte kuvvet ve bereket vardır” diyen Nazik, “ALLAH bütün seçmenlerimizle birlikte bütün Kars halkıyla birlikte birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. ALLAH sizleri zaferiyle müjdelesin.” diye konuştu.

YILIN ANNESİNE ÇİÇEK TAKDİMİ

Yılın Kadını Sevda Kızılboga’ya çiçek takdiminde bulunan Nazik, “İçimizde o kadar baş tacı yapılacak hanımefendi var ki, annelerimiz, bacılarımız var ki bunları tekrar buradan kutluyorum. ALLAH sizlerden razı olsun. Sizler gerçekten bizlerin birleştirici kuvvetisiniz. Sizler bizleri bir araya getiren çok değerli insanlarsınız. Diyorlar ki bizim ayrımız gayrımız yok. Peki  bunu neyle ispatlıyorlar? Diyorlar ki kız aldık kız verdik. Bu kız evlatlarını doğuran sizlerin ellerinizden öpüyorum. BU vesileyle 2 çocuk annesi olan çok kıymetli kardeşimizi fedakarlığından, gayretinden dolayı tebrik ediyorum, kutluyorum ve iyi varsın kardeşim diyorum. ALLAH seni çocuklarının başından eksik etmesin.” ifadelerine yer verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227164