KARS Haber Girişi : 02 Mart 2021 22:10

Deniz Feneri, Kars’ta 150 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulundu

Deniz Feneri, Kars’ta 150 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulundu KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Deniz Feneri, Kars’ta 150 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulundu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Deniz Feneri Doğu Anadolu Temsilciliği Derneği yetkilileri ve Deniz Feneri Kars İl Gönüllülerinden Ahmet Othan'ın ortaklaşa çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak için Kars’ta, 2 günlük çalışma yapıldı. Yapılan çalışma kapsamında maddi durumu yetersiz ailelere gıda malzemesi dağıtıldı.

Dernek yetkilileri, daha önceden belirlenen maddi durumu yetersiz ailelerin evlerine giderek gıda ve ailelerin diğer ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunuyor. Bu ailelerin bir kısmına yıllardır her ay gıda ve ihtiyaçları doğrultusunda diğer yardımların yapıldığı belirtildi.

İhtiyaç sahibi aileler pandemi sürecinde yardımlardan faydalanmak için Deniz Feneri Derneği irtibat telefonları üzerinden dernekle iletişime geçiyor. Başvuru yapanların durum tespit inceleme raporlarına göre dernek yardımın miktarı ve süresini belirliyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar arasında gıda, giyecek, sağlık, eşya, eğitim ve temizlik ürünleri bulunuyor.

Kars’ta yapılan çalışmalarda her ay ortalama 150 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımda bulunacağı belirtildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.