• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Devlet Baba Yaşlı Kadına Kol Kanat Gerdi

"Devlet Baba Yaşlı Kadına Kol Kanat Gerdi"

Devlet Baba Yaşlı Kadına Kol Kanat Gerdi

Devlet Baba Yaşlı Kadına Kol Kanat Gerdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Belediyesince Evde Bakım Hizmeti kapsamında bakımı sağlanan ve evde tek başına yaşayan Nafize Tepe (85)’nin; yemek yapma ve öz bakımını tek başına karşılamakta zorlandığı, ara ara kız kardeşinin bakımını sağladığı fakat düzenli bir bakım sağlanamadığı, Kars Belediyesince sağlanan bu hizmetin yeterli gelmediği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze bildirildi.

Vali Türker Öksüz’ün talimatıyla; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce durumu değerlendirilen Nafize Tepe'nin ikamet adresine gidilerek, yaşlının evde tek başına yaşadığı, evin soğuk ve kirli olduğu, yaşlının ihmal ve istismara açık olduğu tespit edildi.

Nazife Nine, sağlık kontrolleri yapılarak, durumuna uygun sosyal hizmet modeli belirlenene kadar acilen Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ‘İlk Kabul Birimi’ne geçici kabulü yapıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235854