Devlet’in Eli Çetin Nazik’e Coşkulu Karşılama

"Devlet’in Eli Çetin Nazik’e Coşkulu Karşılama"

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, MHP Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, MHP Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert ve Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Onur Ersançmış ile birlikte havayoluyla geldiği Kars’ta coşkuyla karşılandı.

Devlet’in Eli Çetin Nazik’e Coşkulu Karşılama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, MHP Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, MHP Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert ve Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Onur Ersançmış  ile birlikte havayoluyla geldiği Kars’ta coşkuyla karşılandı.

Harakani Havalimanında İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Güngör ve partililer tarafından coşkuyla karşılanan MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Sık sık bozkurt işareti yapan Çetin Nazik’i davullu zurnalı karşılayan partililer tezahüratlarıyla Nazik’e olan sevgilerini ortaya koydular.

MHP il başkanlığı, partililer ve vatandaşların oluşturduğu araç konvoyuyla şehir turu atıldı. Şehir turunda da vatandaşları selamlayan Nazik, tüm ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

MHP Adayı Çetin Nazik daha sonra Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kafkas Halk Oyunları ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Halk oyunlarının ekibinin ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ türküsü salonda büyük coşku yaşattı. Oyunun sonunda açılan Türk Bayrağını öperek Nazik’e teslim eden ekip başının sahneden aşağı atlaması büyük heyecan yaşattı. Türk Bayrağını öperek teslim alan Çetin Nazik, ekibe bu özel ve güzel gösterileri için teşekkür etti. Salondakilerin de ayakta alkışladığı bayrak tesliminin ardından halk oyunları ekibi selamlama gösterisiyle programını tamamladı.

Çetin Nezik’in 2001 yılında Kars’ta başlattığı konut yapımı ve ardından hızla büyüyen iş hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi de dikkatle izlendi daha sonra aday tanıtımlarına geçildi.

MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel’in açılış konuşmasından sonra sırasıyla; MHP Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik katılımcılara ve basın aracılığıyla kamuoyuna seslendiler.

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik’in davetiyle  sahneye çıkan MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Güngör, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert, Ülkü Ocakları eski İl Başkanı Onur Ersançmış, adaylık ve aday adalığı sürecinde desteklerde bulunanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

MHP Kars Belediye Başkan Adayı İşadamı Çetin Nazik, ekibiyle birlikte Şehit Ebû-l Hasan Harakani Türbesini ziyaret dua merasiminden sonda MHP İl Başkanlığına geçerek seçim çalışmalarını başlattı.

ÇETİN NAZİK’İN KONUŞMASINDAN ÖNEMLİ NOTLAR:

Değerli hemşehrilerim,

Kars’ımızın koca yürekli yiğitleri,

Serhat şehrimizin güzel insanları,

Çok kıymetli dava arkadaşlarım…

Hepinizi sevgi, saygı muhabbet ve hürmetle selamlıyorum.

Burada olmaktan, sizlerle bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık, büyük bir onur duyuyorum.

Karsımız her zaman ve her dönemde direncin, sabrın ve tevekkülün diyarı olmuştur. Kars her zaman milli ve manevi kimliğimizin simgesi olmuştur ve bu kimliğini daima korumuştur. Kars Şehitler diyarıdır. Allahuekber Dağları’nda şehit düşen ecdadımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Mekânları cennet Ruhları Şad olsun.

Değerli hemşehrilerim, bu muhteşem karşılama için, bu muhteşem birliktelik için hepinize teşekkür ediyorum.

Bu çoşkunuz 31 Mart’taki zaferimizin habercisidir.

Bu kalabalık 31 Mart başarımızın müjdesidir.

Bu heyecan 31 Mart özlemini duyduğunuz belediyeciliğinin ayak sesidir.

Bu muhteşem karşılama için Allah sizlerden razı olsun. Sizleri içten ve samimi duygularımla alkışlıyorum.

Değerli hemşehrilerim,

Biz her zaman Ülkemiz dedik ve Ülkemiz demeye devam edeceğiz.

Türkiye’nin bütünlüğü ve birliği her şeyden önemli dedik, demeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz.

Bin yıl önce bu toprakların büyük değerlerinden Harakani Hazretleri “Türkistan’dan Şam’a kadar herhangi bir insanın bir yerine bir diken batsa, ben onun acısını hissederim” diyor.

Değerli hemşehrilerim,

Kars Anadolu medeniyetinin ilk temellerinin atıldığı yerlerden biridir.

Kars Asya’ya, Türk dünyasına açılan kapımızdır.

Balkanlara, Avrupa’ya giden yolumuzdur.

İlk şeref madalyası olan şehrimizdir.

Milli birliğimizin ve beraberliğimizin sembol şehirlerindendir.

Sarıkamış şehitlerimizin yurdudur, vatanıdır.

Kardeşliğimizin, birliğimizin ve beraberliğimizin teminatıdır, sigortasıdır.

Böylesine tarihi misyonu ve vizyonu olan şehrimize hizmet etmek, bu güzel şehrin hizmetçisi ve yöneticisi olmak büyük bir onurdur, büyük bir şereftir.

Kars’mızın sorunlarını biliyoruz.

Hemşehrilerimizin yaşadığı sıkıntıları görüyoruz.

Şundan emin olun, çözümlerini de biliyoruz. Çözmeye geliyoruz ve çözüme hazırlıklıyız.

Millet bize görev yüklüyor. Vatan bizden hizmet bekliyor. Kars’ı bayındır hale getirmeye geliyoruz. Caddelerimizi, sokaklarımızı imar etmeye, tertemiz yapmaya geliyoruz.

Yatırım belediyeciliği anlayışımızla Kars’ın sorunlarını genel anlamda 5 başlık altında topladık. Bunlar Ekonomi, Turizm, Eğitim, Sosyal ve Kültürel, Alt yapı-Üst yapıdır. Bu sorunların tamamını çözeceğiz.

En büyük yatırım da insana yapılan yatırımdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha nitelikli ve kaliteli eğitim alması için eğitim kurumlarımızla, özellikle üniversitemizle işbirliği içinde olacağız.

Hizmet belediyeciliği anlayışımızla şehrimizi pırıl pırıl, yemyeşil yapacağız.

Sosyal belediyecilik anlayışımızla çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin hayatlarına dokunacağız, onların yaşamını kolaylaştıracağız. Huzurlu ve mutlu bir şehir inşa edeceğiz.

Kalkınma belediyeciliği anlayışımızla şehrimizi ayağa kaldıracağız.

Sanayimizin alt yapısını güçlendirerek sanayimizi ayağa kaldıracağız.

Hayvancılığı ve çiftçiliği destekleyerek hayvancılık ve tarımı şahlandıracağız.

En önemlisi turizmimizi destekleyerek, Kars turizmini zirveye çıkaracağız. Kars turizmini dünyaya açacağız. Kars’ı turizmde marka şehir yapacağız.

Bu ne demek, işsizliğin azalması demek.

Bu ne demek, refahın artması demek.

Bu ne demek, hemşehrilerimizin yaşam standardının yükselmesi demek.

Değerli hemşehrilerimiz, bizim bir diğer anlaşımız da vicdan belediyeciliğidir.

Kars’lı hemşehrilerimizin vicdanlarının onaylamadığı hiçbir şeyi yapmayacağız.

Kars’lı hemşehrilemizin onay vermeyeceği hiçbir adımı atmayacağız.

Milli irade ne diyorsa, Kars’lı hemşehrilerimin vicdanı neyi onaylıyorsa o olacak

İnşallah dev projelerimizle geliyoruz. Önümüzdeki günlerde seçim beyannamemizi açıklayacağız. Seçim beyannamemiz açıklandığında Kars’da projelerimiz konuşulacak, biz konuşulacağız.

Hiçbir zafere kolay yollardan ulaşılmaz. Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, mücadele ve fedakarlık bekler. İnançlıyız, umutluyuz kararlıyız.

Kararlı bir duruşla, emin adımlarla koşacağız.

31 Mart’ta ipi göğüsleyen biz olacağız.

Seçimi kazanan biz olacağız.

Bunun için bir gün çok şey yapıp 7 gün yatmayacağız.

Her gün bir şeyler yapacağız.

Her gün bir hemşehrimizin gönlüne dokunacağız.

Her gün bir hemşehrimizin aklıyla buluşacağız.

Her gün bir hemşehrimizin kapısını çalacağız.

Her gün bir hemşehrimizin işyerinde çay içeceğiz.

Her gün çiftçilerimizle tarlada, arazide buluşacağız.

Dağlarda, besihanelerde çobanlarımızla kucaklaşacağız.

Bunları yaparken asla kimlik siyaseti yapmadık, yapmayacağız. Kucaklayıcı dil kullanacağız. Birleştirici güç olacağız.  Kars’ımızı tek ses ve tek yürekte birleştireceğiz. Başaracaksak birlikte başaracağız, yapacaksak birlikte yapacağız, mücadele edeceksek birlikte edeceğiz. Hadi gazanız mübarek olsun.

Allah faaliyetlerinizin bereketini arttırsın.

31 Mart’ta etnik oyunlar planlayanlara, ülkemizi işgal ve istila etmek isteyenlere, ekonomik krizle ülkemizi diz çöktürmek peşinde koşanlara büyük bir cevap, güçlü bir ders vereceğiz. Bu milletin bileğini hiçbir zaman bükemediler, yine bükemeyecekler. Türk milleti birdir, husumete karşı büyük bir set, yenilmez güçlü bir iradedir.

Bugün burada Kars’ın tarihi akışına yön verecek bir toplantı yapıyoruz. Bugün burada Kars’ın önünü açacak, Kars halkının umutlarını yükseltecek bir toplantı yapıyoruz. Bugün burada hepimiz Kars için tek yüreğiz, tek sesiz, tek nefesiz.

Aynı heves, aynı heyecan, aynı azim, aynı kararlılıkla 31 Mart seçimlerine hazırlanacağız. Gece demeden gündüz demeden, hiç durmadan, hiç ara vermeden çalışacağız.

Peki bizim Başkanımız nasıl olmalı?

Samimi olmalı, fakir sofrasında yokluğun en dibine kaşık sallamalı

Yoksuldan alıp zenginin yanında caka satmamamlı.

Sadece seçim zamanı değil tüm ömrünce halkla iç içe olmalı. Onlardan olmalı, bizden olmalı, halkın ta kendisi olmalı.

Davasına gönül ve emek veren mücahitleri taşa, toprağa, demire tapan müteahhitlere tercih etmemeli.

Yola çıktıklarını yolda bulduklarına satmamalı.

Bizim başkanımız nasıl olmalı?

Bizim başkanımız şeffaf bir hizmet ehli olmalı. Kapalı kapıları ortadan kaldırarak aracılara, kraldan çok kralcılara meydan bırakmamalı.

Söylediği sözü tutmalı, tutamayacağı sözü asla sarf etmemeli. Bir yürüdü mü arkasından millet yürümeli, cihan yürümeli, arkasından tebessüm dolu yüzler bırakmalı.

Bizim başkanımız ne kendine ne de yaptığı icraatlara küfür ettirmemeli.

Bizim başkanımız yönetime milleti dâhil etmeli, halkın dilinden anlayıp o dilden konuşmalı.

Bizim başkanımız nasıl olmalı?

Bizim başkanımız haysiyetini şerefini korumalı, menfaati için arkadaşlarını, davasını satmamalı. Minareyi görüp ağlayanlardan, halayı görüp oynayanlardan olmamalı.

Söyleyecek çok söz var daha. Diyeceğim o ki milletin başkanı olmalı, sizlerin başkanı ve hizmetkârı olmalı.

Bu ulvi yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah yolumuzu açık etsin. Bu düşüncelerle tekrar hürmetlerimi sunuyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.287694