• ÖGEL TEPE REKLAM

Digor, taşkın risklerine karşı daha emniyetli hale getirildi

DİGOR İLÇE MERKEZİ TAŞKIN KORUMA TESİSİ DE TAMAMLANARAK HİZMETE ALINDI

  • 10 Kasım 2019 21:10
  • A
  • A

Digor, taşkın risklerine karşı daha emniyetli hale getirildi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

DİGOR İLÇE MERKEZİ TAŞKIN KORUMA TESİSİ DE TAMAMLANARAK HİZMETE ALINDI

Kars Digor İlçesi taşkın zararlarına karşı daha emniyetli hale getirmek, araç, yaya ve hayvan trafiğinin uygun şartlara kavuşturulması ve ilçenin çehresine büyük katkı sunması amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı gerçekleştirilen Kars Digor İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma Tesisi dün tamamlanarak geçici kabulü yapıldı. Böylelikle Digor ilçesi taşkın risklerine karşı daha emniyetli hale getirildi.

DİGOR İLÇEMİZ TAŞKIN RİSKLERİNE KARŞI DAHA EMNİYETLİ HALE GETİRİLDİ

4 milyon liraya mal olan Digor İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi İnşaatı kapsamında; Karaköse, Bağbaşı ve Askeriye Derelerinde toplamda; 1900 metre taşkın duvarı, 800 metre taban kaplama, 8 adet menfez, 2 adet yaya geçidi, 1900 metre korkuluk imalatı yapılmıştır. Böylece ilçe merkezi, bundan sonra yaşanması muhtemel taşkınlara karşı daha emniyetli hale gelmiş olup, oluşabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi temin edildi. Digor İlçe Merkezi Taşkın Koruma Projesi sayesinde Digor ilçe merkezi taşkına karşı emniyetli hale getirilirken, aynı zamanda ilçenin çehresini değiştirecek ve imara uygun yapılaşmayı da teşvik edecek.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “Yapılan bu tesislerin yapılış amacı doğrultusunda görevini ifa etmesi, bu tesislere evsel ve hayvansal atıkların atılmaması ve temiz tutulması ile mümkündür. Bu konuda Digor Belediyesi’nin ve vatandaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek taşkın tesisini işlevselliğini muhafaza edeceğine ve çevreye sağladığı olumlu katkının devamını sağlayacağına olan güvenimiz tamdır.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.