KARS Haber Girişi : 21 Ekim 2019 02:23

Diyanet Sen Kars Şubesi Toplandı

Diyanet Sen Kars Şubesi 2019 yılı il Divan Toplantısı İlim Yayma Cemiyeti konferans salonunda yapıldı.
Diyanet Sen Kars Şubesi Toplandı

Diyanet Sen Kars Şubesi Toplandı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Diyanet Sen Kars Şubesi 2019 yılı il Divan Toplantısı İlim Yayma Cemiyeti konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya Diyanet Sen Genel Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Genel başlan yardımcısı Mehmet Yaman, Kars il Müftüsü Yusuf Eviş ve İlçe başkanları ve İlçe yönetim kurulları katıldılar.

Divan kurulu; Mehmet Yaman,Cengiz Çıtrak Coşkun Büyüktanır’dan Oluştu.

Açılış konuşmasını Kars şube Başkanı Ebubekir Keleş yaptı. Başkan Keleş konuşmasında Kars’taki sendikal çalışmalardan bahsederek bugünlere zorlu bir süreçten geçerek gelindiğini, hiç bir şeyin kendiliğinden olmadığının altını çizdi. Keleş ayrıca, din gönüllülerinin görevlerinin zor olduğunu ve özellikle kırsal kesimde daha da zor olduğunu belirtti.

Kars il Müftüsü Yusuf Eviş de Konuşmasında Din görevlilerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, görevlilerin köylerde lojman sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulmasını büyük bir ihtiyacın giderilmiş olacağını bildird.

Diyanet Sen genel Sekreteri Mehmet Ali Güldemir ise öncelikle Kars’taki sendikal çalışmalardan memnun olduklarını bu çalışmaların devamlı olmasının daha önemli olduğunu aktardı. Türkiye’de Memur Sen’in ve diyanet senin yaptığı çalışmalarından da söz eden Güldemir, STK’lara çok iş düştüğünü, ülkemize sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti. Güldemir ayrıca, Barış Pınarı harekatında ülkemizin askerlerimizin başarılı olması için çok çalışmamız ve dualarımızı eksik etmememi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Divan Başkanı Mehmet Yaman’ın kapanış konuşmasından sonra program sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.