• 24 Haziran 2019 Pazartesi

Dolunay Derneği’nden Kadir Gecesi Mesajı

"Dolunay Derneği’nden Kadir Gecesi Mesajı"

Dolunay Derneği Başkan Yardımcısı Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’ın Kadir Gecesi Mesajı:

Dolunay Derneği’nden Kadir Gecesi Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Dolunay Derneği Başkan Yardımcısı Engelliler Birim Başkanı Faruk Ocak’ın Kadir Gecesi Mesajı:

Manevi arınma, yücelme, paylaşma ve yardımlaşma ayı olan mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşarken, bugün bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine ulaşmış bulunuyoruz. Bu gece, bizlere barışı, adaleti, doğruluğu, dürüstlüğü, hoşgörüyü anlatan ve bize bu rehberliği veren yüce Kuran’ın inmeye başladığı gecedir. Karanlığın yerine aydınlığı, cehaletin yerine bilimi, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren yüce Kur'an, bu gecede inmeye başlamıştır. Özellikle, bu gecede en büyük temennimiz, bizlere indirilen Kur’an-ı Kerim’in gerçek manası ile anlaşılmasıdır. Kardeşliğin, barışın müjdecisi olan Ramazan ayı içinde idrak ettiğimiz bu gecede, bir taraftan yaşadığımız büyük acının yaraları hala sarılmamışken, diğer taraftan Gazze’de masum çocuklar, siviller öldürülmekte ve büyük bir vahşet yaşanmaktadır. Böylesi bir günde, gerek ülkemizde, gerekse dünyada barışın sağlanması için dua etmeli ve tırmanan iç ve dış sorunlarımızın çözülebilmesi için kimseyi ötekileştirmeden, zorlukları birlikte aşma iradesini göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutluyor ve bizlere insanlık ahlakını öğütleyen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirilişini temsil eden bu gecenin tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.214464