Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar

Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar

Kars’ın merkeze bağlı Borluk köy yolunda tipi altında 2 saat mahsur kalan Hakkı Tikicieri, “Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldık” dedi.

Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar


Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Kars’ın merkeze bağlı Borluk köy yolunda tipi altında 2 saat mahsur kalan Hakkı Tikicieri, “Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldık” dedi. Çocuğuyla birlikte zor anlar yaşayan Tikicieri’ni İl Özel İdaresi Ekipleri kurtardı. Digor yolunda da buzlanma nedeniyle bazı araçlar şarampole kayarak devrilirken, Tekneli köyünde de tipiden kapanan yol açıldı.

İl Özel İdaresi ekipleri, şehirde etkili olan kar yağışı ve yoğun tipi nedeniyle yolda kalanların imdadına yetişiyor. Sürücülere zor anlar yaşatan tipi merkeze bağlı Tekneli ile Borluk köyü yollarında kapanmalara neden oldu. Kars/Digor-Iğdır karayolunda etkili olan yoğun tipiyle yolların buz tutması bazı araçların yoldan çıkarak devrilmesine neden oldu. Araçlardan bazıları çekicilerle kurtarılırken bazıları ise halen kurtarılmayı bekliyor.

Merkeze bağlı Borluk köy yolunda oğluyla birlikte mahsur kalan Hakkı Tikicieri’nin imdadına ekipler yetişti. Araçlarının kara saplanmasıyla mahsur kaldıkları yaşadıklarını anlatan Hakkı Tikicieri, “Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldık” diyerek ekiplere teşekkür etti. Tikicieri, “Arabanın altını elle boşalttık. Zincirleri attık, öğrenciler vardı. Onlar köyü yürüyerek gittiler oğlum ise bana yardım için yanımda kaldı. 2 saat sonra ekipler geldi yolu açarak bizi kurtardılar.” dedi.

Tekneli Köyü yolunda da ekipler hummalı bir çalışma yaparak mahsur kalan araçlara ulaştılar. Araçların karlı zeminde terk edildiği, içerisindeki öğrenci yolcuların köye gittikleri görülürken, yapılan çalışmalar sonrasında yol ulaşıma azıldı. Tekneli Köyü Muhtarı Mehmet Şan, yolları açan ekiplere teşekkür etti ve "Şu anda hiç bir köy şikayetçi değil, köy yollarımızı sürekli açıyorlar. İl Özel İdaresi ekipleri her zaman yollarda çalışmalarını sürdürüyor. Tüm emeği geçenlere ve devlet büklerimize teşekkür ediyorum" dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar haberleri  kar kış haberleri  soğuk haberleri  güncel haberleri  yolda kalanlar haberleri   
<< Önceki Haber Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar Sonraki Haber >>

Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar

DMCA.com Protection Status

Donmak ve yaşamak arasındaki çizgide kaldılar

  Yukleme: 0.204188