DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın Iğdır Ziyareti

"DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın Iğdır Ziyareti"

DSİ 24. Bölge Müdürlüğü’nce; Iğdır il merkezinden geçen sulama tahliye kanalları ve millet bahçesi alanında incelemelerde bulunuldu.

DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın Iğdır Ziyareti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

DSİ 24. Bölge Müdürlüğü’nce; Iğdır il merkezinden geçen sulama tahliye kanalları ve millet bahçesi alanında incelemelerde bulunuldu.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, Iğdır Valisi Enver Ünlü’yü ziyaret ederek, ilde devam eden kurum yatırımları ve valilikten gelen taleplere ilişkin bilgi arz etti.

 Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Şehitler Anıtına Ait Valilik Plaketini verdiler. Akabinde, Vali Enver Ünlü ile birlikte, Iğdır il merkezinden geçen, Iğdır Ovası Sulamamıza ait ana tahliye kanallarına yapılan menfi müdahaleler, çöp ve hayvan atıklarının atılması, yapılan korkulukların tahrip edilmesi ve sökülmesi konuları yerinde incelendi.

Bu kanalların diğer kamu kurum ve kuruluşlarının makine takviyesi ile temizlenmesi ve bundan sonraki süreçte müdahalelere karşı etkin bir şekilde caydırıcı tedbirlerin alınması hususunda gerekli planlamalar yapıldı.

Daha sonra Iğdır Valiliği tarafından Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi amacıyla çalışmaları yapılan 92.000 metrekarelik alanda incelemelerde bulunuldu ve yapılacak çalışmalar görüşüldü.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “Sayın Valimize, kurumumuz yatırımları ve çalışmalarına ilişkin yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı teşekkür ettim.” Dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.281359