DSİ Çalışıyor

"DSİ Çalışıyor"

KARS SUSUZ İLÇE MERKEZİ TAŞKIN KORUMA TESİSİ TAMAMLANDI

DSİ Çalışıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS SUSUZ İLÇE MERKEZİ TAŞKIN KORUMA TESİSİ TAMAMLANDI

Kars Susuz İlçesini taşkın zararlarına karşı daha emniyetli hale getirmek, araç, yaya ve hayvan trafiğinin uygun şartlara kavuşturulması ve ilçenin çehresine büyük katkı sunması amacıyla, DSİ 24. Bölge Müdürlüğü’nce yapımını gerçekleştirilen Kars Susuz İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma Tesisini tamamlandı.

DSİ’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Kars Susuz İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatımızın sözleşmesi 08.11.2017 tarihinde imzalanan işimiz, 12.06.2018 tarihinde Kars Milletvekilimiz ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, Kars Milletvekilimiz, TBMM Tarım ve Orman Komisyonu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valimiz ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla Arpaçay İlçemizde gerçekleştirilen Toplu Temel Atma Merasimiyle temeli atılmıştır. 3 milyon 15 bin TL’ye mal olan taşkın koruma tesisi işi kapsamında; çift taraflı 1302 metre taş tahkimatı, 7 adet menfez imalatı ve 1302 m koruyucu korkuluk imalatı yapılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde; 30 Kasım 2018 tarihine kadar, yani 5 ayda tüm imalatları tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir. İlçe merkezinin taşkınlardan korunması ve bölgede yoğun olarak yapılmakta olan hayvancılık faaliyetleri nedeniyle ilçe merkezinden geçen Kars- Ardahan Karayolunda farklı bir geçiş güzergâhı olmadığından, bu ana yolun özellikle büyükbaş hayvanlar tarafından kullanılması nedeniyle olası can ve mal kaybına sebep olacak kazaların oluşma riskini en aza indirmek amacıyla dere üzerinde gerekli geçişler yapılmış ve ilçenin çevresine de ayrı bir güzellik katmıştır. Bu yatırımların yapılmasında desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın ‘a en kalbi teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Yapılan bu tesislerin yapılış amacı doğrultusunda görevini ifa etmesi, bu tesislere evsel ve hayvansal atıkların atılmaması ve temiz tutulması ile mümkündür. Bu konuda Susuz Belediyemizin ve vatandaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek taşkın tesisini işlevselliğini muhafaza edeceğine ve çevreye sağladığı olumlu katkının devamını sağlayacağına olan güvenimiz tamdır. Kars İlimize ve Susuz İlçemize hayırlı olsun.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231507