DSİ Enerji Kaybını Önlüyor

"DSİ Enerji Kaybını Önlüyor"

DSİ 24. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ISI YALITIMI YAPILARAK ENERJİ KAYBI ÖNLENDİ.

DSİ Enerji Kaybını Önlüyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

DSİ 24. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNALARI ISI YALITIMI YAPILARAK ENERJİ KAYBI ÖNLENDİ.

Enerji sektöründeki dışarıya bağımlılık nedeniyle ülke ekonomisine ciddi miktarlarda külfet getiren ısınma-soğutma problemleri, özellikle Doğu Anadolu Bölgesinin iklim koşulları nedeniyle kış aylarında üst seviyelere çıkmaktadır. Bu nedenle özellikle kamuya ait binalarda ısı yalıtımı yapılması ülke ekonomisi açısından önem arz etmektedir. Ülke kaynaklarının verimli kullanımı ve çevre duyarlılığı çerçevesinde daha önce katı yakıt ile ısınma ihtiyacı karşılanmakta iken, ilimize doğalgazın gelmesi ile birlikte, doğalgaz dönüşümü yapılması suretiyle önemli oranda tasarruf sağlanmıştır. Akabinde, DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüz hizmet binalarının ısı yalıtımının, yörenin mevsim şartları ve Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği çerçevesinde 06.07.2018 tarihinde yapılan ihale sonrası 30.07.2018 tarihinde sözleşmesi imzalanarak yapımına başlanan ve 2 milyon 800 bin liraya mal olan DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Hizmet Binaları Isı Yalıtımı İnşaatı işi tamamlanmıştır. Bu iş kapsamında; Bölge Müdürlük Hizmet Binası, Makine, İmalat ve Donatım Şube Müdürlüğü ile Kalite Kontrol ve Laboratuvar Şube Müdürlüğü Hizmet Binası, DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinin ısı yalıtımı, çatı eğimlerinin TS EN 1991-1-3 standardına uygun hale getirilmesi ve yıpranan çatının değiştirilmesi ve yalıtımı, engelli personelimiz ve vatandaşlarımızın sağlıklı ve en iyi şekilde iş ve işlemlerini yürütmesi için engelli asansörü ve binaların yalıtımla birlikte tarihi Selçuklu mimarisine kavuşturulması sağlanmıştır.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, “Bu yatırımların 2018 yılı içinde bitirilmesi için sağladıkları bütçe imkanı ve bölgemize yapılan yatırımlara ilişkin destek ve ilgilerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın ‘a en kalbi teşekkürlerimizi arz ediyorum. Yapılan bu çalışma ile hizmet binalarının daha iyi ısınması-soğutulması ve ısınma-soğutmada enerji kaybının önlenmesi suretiyle minimize edilmesi ve ekonomi sağlanması, çalışanların ve hizmet alan vatandaşların memnuniyetinin sağlanması temin edilmiştir. Hayırlı olsun.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224773