Dünyanın En Büyüğü Boğazdan Geçti

"Dünyanın En Büyüğü Boğazdan Geçti"

Dünyanın en büyük inşaat gemisi olan ve Türk boğazlarından şimdiye kadar geçen en büyük gemi özelliğini taşıyan Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı’ndan yaklaşık 11 saate geçti.

Dünyanın En Büyüğü Boğazdan Geçti

KAFKAS HABER AJANSI

DÜNYANIN EN BÜYÜK 11 SAATTE GEÇTİ

Dünyanın en büyük inşaat gemisi olan ve Türk boğazlarından şimdiye kadar geçen en büyük gemi özelliğini taşıyan Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı’ndan yaklaşık 11 saate geçti. Geminin geçişi sırasında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı’nı gemi trafiğine kapattı.

Türk  boğazlarından geçen en büyük gemi olan Pioneering spirit gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti. 474 metre boyu, 200 metre genişliği ve 57,8 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük inşaat gemisi olan Pioneering Spirit, 4 adet bağımsız makina dairesi ve 12 adet sevk sisteminden oluşuyor. Türk Akımı Doğalgaz Projesi için Çanakkale, Marmara Denizi ve İstanbul Boğaz’ndan geçen Pioneering Spirit, 850 bin deplasman tonu ağırlığında. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde İstanbul Boğazı’ndan geçiş yapan Pioneering Spirit, 5 adet römorkör, 6 adet kılavuz kaptan, 2 adet kurtarma gemisi ile boğazdan geçirilirken Boğaz’da gemi trafiği tamamen kapatıldı. Boğazdaki geçişini 3 deniz mili hızla tamamlayan Pioneering Spirit 20 Haziran gecesi saat 05:18’de giriş yaptığı İstanbul Boğazı’ndan tam tamına 10 saat 42 dakika sonra saat 16:00’da çıktı.

(BA-BA-S) İSTANBUL (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216569