• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

"Ejderhanı Nasıl Eğitirsin"

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “ÇOGEP Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz” projesi sürüyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

KAFKAS HABER AJANSI

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan  “ÇOGEP Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz” projesi sürüyor.

Bu kapsamda; Çocuk Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen suça sürüklenmiş veya mağdur olan ve suç örgütlerinin hedef kitlesi olan çocukların; suça karışmasının altında yatan nedenlerin araştırılarak suç izleme oranlarının düşürülmesi, suça sürüklenen çocukların suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarının sağlanması, çocukların faydasız ve zararlı odaklardan uzaklaştırılarak,yaşamları için faydalı odaklara yönlendirilmeleri amacıyla, ailelerinden izin alınan toplamda 50 çocuğa Kars Şehir Sinemasında ‘Ejderhanı Nasıl Eğitirsin’ adlı çizgi animasyon filmi izlettirildi.

Emniyetten yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve şehrimizin geleceği olan çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde geleceğe emin adımlarla ve güven içinde yürüyebilmeleri adına benzer organizasyonlara devam edilecektir.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232067