• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van’da

"Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van’da"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van’da Çeşitli Temas Ve Ziyaretlerde Bulundu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van’da

KAFKAS HABER AJANSI

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van’da Çeşitli Temas Ve Ziyaretlerde Bulundu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin Edremit ve Tuşba kadın kolları kongrelerine katılmak, Van Organize Sanayi Bölgesinde (Van OSB) çağrı merkezi açılışını gerçekleştirmek ve kentteki iş adamlarıyla istişarede bulunmak üzere Van’a geldi.

 Sabah saatlerinde geldiği Van Ferit Melen Havalimanında Vali Murat Zorluoğlu, il protokolü ve partisinin il teşkilatı yöneticileri tarafından karşılanan Bakan Zeybekci’nin ilk durağı, Ak Parti Edremit Kadın Kolları Kongresi oldu. Burada partililere hitap eden Bakan Zeybekci, daha sonra Vilayete geçerek valilik şeref defterini imzaladı ve Vali Zorluoğlu ile makamında bir süre görüştü.

Programının devamında Van OSB’de Türkiye’deki 11. Çağrı merkezini kurarak ilk etapta 380 Vanlı genci istihdam eden dünyaca ünlü GSM firması Vodafone’un çağrı merkezi açılışını gerçekleştiren Bakan Zeybekci, merkezi gezerek yetkililerden bilgi aldı ve incelemelerde bulundu.

Açılışın ardından Tuşba Fuar ve Kongre Merkezinde ziyarete açık olan, 9. Van İnşaat Yapı Makina ve Mobilya Fuarı’na da uğrayan Bakan Zeybekci, Vali Zorluoğlu ve beraberindekilerle kısa süre fuar alanındaki stantları gezdi. 

Van programı kapsamında Ak Parti Tuşba Kadın Kolları Kongresine de katılan Bakan Zeybekci, kentte son olarak Elitt World Otel’de Vanlı iş adamları ve iş dünyası sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi ve yatırım teşvikleri konusunda istişarede bulundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ın da katıldığı toplantının ardından Van’dan ayrıldı.

(BA-BA-S) VAN (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.310737