• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Emre Okan Bayramoğlu: Kars’a ayak bağı olan problemleri neşter gibi keseceğiz

"Emre Okan Bayramoğlu: Kars’a ayak bağı olan problemleri neşter gibi keseceğiz"

Kars Öğretmenevi Müdürü Emre Okan Bayramoğlu, görevinden istifa ederek, AK Parti'den Kars Belediye Başkan Aday Adaylığı resmi müracaatını yaptı.

Emre Okan Bayramoğlu: Kars’a ayak bağı olan problemleri neşter gibi keseceğiz

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Öğretmenevi Müdürü Emre Okan Bayramoğlu, görevinden istifa ederek, AK Parti'den Kars Belediye Başkan Aday Adaylığı resmi müracaatını yaptı. “Kars’a ayak bağı olan problemleri neşter gibi keseceğiz” diyen Bayramoğlu, Kars Belediyesini iktidara taşıyacaklarını belirterek “Buna gücümüz var. El ele, gönül gönüle bunu başaracağız” dedi. Birlik, beraberlik mesajları da veren Bayramoğlu, “Yarınlar keyfiyetlerinden vazgeçenlerin olacaktır” dedi.

Emre Okan Bayramoğlu’nun resmi müracaatı AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a sundu. Çalkın, “Bugün Emre Okan Bayramoğlu kardeşimiz, hepimizin yakından tanıdığı, uzun yıllardır bürokrasinin içinde olan bir kardeşimiz. Her zaman da partimizin yanında olan kardeşimizdir. Allah, hayırlı ve uğurlu etsin diyorum. İnşALLAH hakkında hayırlısı olur” dedi.

KARS NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI VE NASIL BİR BELEDİYECİLİK HİZMETİ BEKLİYOR? KARS HALKI NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI VE NASIL BİR BELEDİYECİLİK BEKLİYOR?

Asl olanın halkın nasıl bir belediyecilik ve belediye başkanı beklediğine kulat vermek olduğunu ifade eden Bayramoğılu, “Kars diyor ki; Ben bir hayvancılık kentiyim, tarım kentiyim, ben nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyayım, kültür şehriyim, kadim bir kentim, kış turizmiyle ve diğer kültürel miraslarla kültür turizm şehriyim ve yetmiyor ve en önemlisi ben Hz. Mevlana’nın feyz aldığı Ebu’l Hasan-ı Harakani  Hazretlerinin şehriyim diyor. Kars’ın beklentisi çok yüksek. Bunun yanında Kars halkı Kars’ta yaşayan vatandaşlarımız ne bekliyor? Kars’ta yaşayan vatandaşlarımızda buna paralel ama daha öncelikli şeyler bekliyor. ne bekliyor? Doğrudur Kars bunları söylüyor ama Kars’ın bundan çok çok daha öncelikli ihtiyaçları var. Bir kere çöpümüz var, yolumuz yok, kaldırımımız yok, ara mahallelere girdiğimizde çaldan-çamurdan, pislikten geçemiyoruz. Bu tür sıkıntılar varken Kars’ın bu tarz minvalden bir şehir olması çok zor. Doğrudur Kars tarihi, kültürel bir kenttir ama öncelikle bunları çözmemiz gerekiyor. Kars halkı da bunu bekliyor.” dedi.

“Kars’ı beklediği bir şehre dönüştürmek zorundayız, buna şüphe yok” diyen Bayramoğlu, “Öncelikle Kars’a ayak bağı olan, Kars’ta yaşayan halkımızın bildiği problemleri neşter gibi anında kesip atmamız gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

3 tip eylem planı30 adet projesinin olduğunu belirten Bayramoğlu, bu projeler için kaynağının da hazır olduğunu vurguladı. Kars Belediye Başkanı olmak isteyenin öncelikle masaya yumruğunu vuracağını aktaran Bayramoğlu, “Vurmak zorunda. Niye vurmak zorunda? Biz kimseyi eleştirmiyoruz, herkes taş üstüne taş koymuştur Allah hepsinden razı olsun ama biz inanıyoruz ki onlardan daha iyi hizmet yapacağız, daha iyi hizmetler üreteceğiz ve bunu AK Parti iktidarımızla birlikte yürüteceğiz. Bu iddiayla ortaya çıktığımız için masaya yumruğumuzu vurmamız gerekiyor. 3-5 kişi üzülecek, 3-5 kişi kırılacak diye bir şehrin kaderiyle kimsenin oynama lüksü yoktur.” diye konuştu.

AK Parti’ye yük olmaya gelen bir Belediye Başkan aday adayı olmadığını da kaydeden Bayramoğlu, “Allah’ın izniyle benim aday adalığımda veya adaylığımda ben partime güç katabilmek için, partim zaten güçlü bir partidir, Allah’ın izniyle her şeyi yapacak kudrete sahiptir, iktidarımız güçlü bir iktidardır amma velakin ben de bu partiye değer katabilmeliyim. Değer katmayacaksam, ayak bağı olacaksam huzurunuzda söylüyorum Allah bana da nasip etmesin.” dedi.

“Yarınlar keyfiyetlerinden vazgeçenlerin olacaktır” sözüne de vurgu yapan Bayramoğlu, “Du düsturla hareket ederek keyfiyetimizi bir kenara bırakarak bu şehrin hak ettiği yere gelebilmesi ve bölgenin başkenti olabilmesi için elimizi de, kolumuzu da, gövdemizi de taşın altına koymaya hazır olduğumuzun bilmesi gerek” şeklinde konuştu.

EMRE OKAN BAYRAMOĞLU KİMDİR?

Emre Okan Bayramoğlu 15.05.1979 Kars/Susuz doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kars’ta tamamladıktan sonra lisans eğitimini 1996-2000 yılları arasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. İkinci lisans olarak 2010 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunudur. Lisansüstü (Yüksek Lisans) eğitimini ise 2012-2016 yılları arasında Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalında tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi “Öğretmenlerin Demokratik Değerleri ile İş Doyumları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” üzerinedir. Yine aynı konu üzerine hakemli dergide yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. 2000 yılından beri Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki çeşitli okul ve kurumlarda öğretmen ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2014 mahalli seçimlerinde AK Parti Kars Belediye Başkan aday adayı ve 2018 genel seçimlerinde Kars Milletvekilliği aday adayı olmuştur. Şehrimizi yıllarca TVF 1. Liginde temsil eden ve bu süre zarfında takım sporları içerisinde şehrin tek profesyonel takımı olan Genç Kafkars Spor’un yönetim kurulu başkanlığını, takımın kurulduğu 2010 yılından beri yürütmektedir. Emre Okan Bayramoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221988