• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Engin Kaplan, MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı

"Engin Kaplan, MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı"

Erzurum Narman ilçesinin yetiştirdiği değerlerden genç ve dinamik, girişimcilik ruhu ve siyasi duruşuyla dikkat çeken Engin Kaplan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunduktan sonra çalışmalarına hız verdi.

Engin Kaplan, MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI

Erzurum Narman ilçesinin yetiştirdiği değerlerden genç ve dinamik, girişimcilik ruhu ve siyasi duruşuyla dikkat çeken Engin Kaplan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunduktan sonra çalışmalarına hız verdi.

Ziyaretlerinde ilgi ve heyecanla karşılanan Engin Kaplan, verdiği birlik ve beraberlik mesajlarıyla dikkat çekiyor. Vatan ve millet aşkı, bayrak ve toprak sevdasıyla çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyen Engin Kaplan, ülkesi ve milleti için çalışıp, Türkiye’nin dünyada söz sahibi ülke konumuna gelmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi.  

Ülkemiz üzerinde dış güçler ve içimizdeki şer odaklarının oynadıkları oyunları da anlatan Engin Kaplan, “Bizler asil bir milletiz. Değil bayrağımızı indirtmeyi soldurtmayız bile. Bizler vatanını canı, bayrağını kanı, toprağını kutsallığı, devletini hürriyeti olarak gören büyük bir milletin torunlarıyız. Atalarımızdan aldığımız bu emaneti sonsuza kadar taşıyıp bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandıracağız.” dedi.

ENGİN KAPLAN KİMDİR?

1974’de doğdum; İlköğretim i Erzurum Narman 18 Mart İlköğretim Okulun da Liseyi Erzurum Narman Sağlık Meslek Lisesin de bitirdim.  1994 Yılında 2 Yıl Özel Sektörde çalıştıktan sonra 1996 yılında Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Devlet Memurluğuna başladım 2002 Yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldum 2002-2003 yılları arasında Ankara Polatlı Topçu Ve Füze okulunda 289.Dönem yedek Subay olarak vatani görevimi tamamladım. 2012 Yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi bölümü Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladım. 2018 Yılına Kadar İstanbul Sağlık Müdürlüğü Bünyesinde Aile Hekimliği daha denetçisi olarak görev yaptım. 1.Basamak Sağlık Hizmetleri ve Aile Hekimliği denetimi konusunda Yüksek Lisans Projesi hazırladım, özellikle OECD’ye Üye Avrupa Ülkelerinde Uluslararası Sağlık Sistemleri ve Aile Hekimliği konularında gözlem ve çalışmalar yaptım. 2 yıl İstanbul Sancak Soy İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığı, İstanbul’da bulunan Erzumlular Dernekleri ve birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici ve üye olarak aktif görev yaptım. Türk Sağlık Sen üyesiyim, görev yaptığım yıllar içerisinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesindeki kurum ve kuruluşlardan takdire layık görüldüm.  27.Nisan 2018 tarihinde 27.Dönem Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusu İçin kamu görevimden istifa ettim. Evli 2 çocuk babasıyım.

(BA-BA-S)  İSTANBUL (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237402