Ensar Kılıç, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı

"Ensar Kılıç, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı"

Ardahan Göleli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, AK Parti'den Ankara 1.Bölge Milletvekili aday adayı oldu. Kılıç, Haberleşme Genel Müdürlüğü görevinden 26 Nisan akşamı istifa ettiğini duyurdu.

Ensar Kılıç, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI

Ardahan Göleli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, AK Parti'den Ankara 1.Bölge Milletvekili aday adayı oldu. Kılıç, Haberleşme Genel Müdürlüğü görevinden 26 Nisan akşamı istifa ettiğini duyurdu.

ENSAR KILIÇ KİMDİR?

1970 yılında Ardahan, Göle’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde Lisans eğitimini 1992 yılında tamamladı.

2013-2016 yıllarında THK Üniversitesi’nde İşletme Ana Bilim dalında “İşletme Yüksek Lisansı” ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisansı” yaptı. Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi ve Kamu Bilişim Yöneticileri Algısı" konulu makalesi 2. Yönetim Bilişim Sistemleri Kongresi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, 8-10 Ekim 2015’ de yayınlandı. İş yaşamına; 1987 yılında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Dış Ticaret biriminde başladı. TÜİK’ de Genel Nüfus, Tarım ve Sanayi sayımları başta olmak üzere bir çok araştırmada Kontrolör ve Koordinatörlük görevlerinde bulundu. Aynı kurumda 2000 yılında Şube Müdürlüğü görevine atandı. 2005 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne (DLH) Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı. Bu dönemde e-Devlet kapısı kurulum çalışmalarında yer aldı. 2013 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü’ne e-Devlet Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. Ekim 2016’ da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü görevine atandı. Gerçekleştirdiği ve Yürütmekte olduğu çalışmalar; 2014 yılında e-Devlet Yönetmelik çalışmasını tamamladı. 2015 yılında ilk kez hazırlanan; 2016-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladı. 2017-2020 Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladı. E-Devlet Kapısı projesinin kurulumu ve geliştirilmesi çalışmalarını yapmakta. KKTC e-Devlet projesini yürütmekte . Ulusal Kamu Entegre veri Merkezinin kurulmasına yönelik çalışmaları yürütmekte. Microsoft 6451 Planning, Deploying and Managing Systems Center Configuration Manager; 5047 Introduction to Installing and Managing, Microsoft Exchange Server 2007; 6424 Fundamentals of Windows Server 2008 Active Directory; 50094A Deploying and Administering Microsoft Forefront Security for Exchange Server; Bilgi Erişim Güvenliği Sistemi; ISO/IEC 27001:2005 Standards; Security Center Maintenance & Administration sertifikasyonları bulunmaktadır. Kamu Bilişimcileri Derneği Kurucu Genel Başkanı ve üyesidir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

(BA-BA-S) ANKARA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.239299