• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı

"Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı"

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İşadamı Erdoğan Yıldırım, yönetimiyle birlikte günler öncesinden geldiği Kars’ta, Sarıkamış’ta donarak şehit düşen Mehmetçiklerimiz için düzenlenen 104. Anma yürüyüşüne katıldı.

Etyle="text-align:justify">Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İşadamı Erdoğan Yıldırım, yönetimiyle birlikte günler öncesinden geldiği Kars’ta, Sarıkamış’ta donarak şehit düşen Mehmetçiklerimiz için düzenlenen 104. Anma yürüyüşüne katıldı.

Merkezi Ankara’da bulunan KAI Federasyonu, Ankara’daki faaliyetlerinin yanında Kars ve bölgesindeki önemli organizasyonlara da tam kadro katılıyor. Kalpleri; Kars için, bölge için, şehitlerimiz için çarpan yürek insanları bu katılımlarında da önemli mesajlar veriyor.

KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım bu yıl da 104’ncü anma etkinliklerine katıldı. Kars’ta Harp Tarihi Müzesi, Şehitlik Anıtı, Kazım Karabekir Vagonu ziyaretleri de gerçekleştiren Yıldırım, ekibiyle birlikte sabah saatlerinde, Enver Paşa komutasındaki 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit düştüğü Allah-u Ekber Dağları Kızılçubuk Mevkiinde yerlerini aldılar. Bazı televizyon kanalları ve gazetelere röportaj verin Genel Başkan Erdoğan Yıldırım, törene katılan bakanlarla birlikte yürüyüşe başladı. Kars Milletvekili, Ak Parti MKYK üyesi, 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’laş yönetimiyle ve vatandaşlarla da kol kola yürüyen Yıldırım, “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Yıldırım ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanından şehitlerimizi anmak için Sarıkamış’a gelerek anma yürüyüşüne katılanlara teşekkür etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.279086