Erdoğan Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı

"Erdoğan Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı"

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Erdoğan Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Kars’ın kurtuluşunun 98. yılını sevinçle, büyük bir gururla idrak ediyoruz.30 Ekim 1920de 43 yıllık düşman işgaline son vererek Kurtuluş Savaşının ilk zaferi elde edilmiştir. Doğu Cephesinde Kafkas Kartalı lakaplı büyük komutan Kazım Karabekir Paşa ve emrindeki yiğitlerle Gazi Kars tekrar vatan toprağı yapılmış ve dönemin ilk resmî zaferi olmakla beraber Gazi ünvanını alan ilk il Kars olmuştur. Gazi Kars, kurtuluşundan sonra yapılan Gümrü Anlaşması ile tamamen Anadolu toprağı haline gelmiş ve bizlere tekrar Kafkasya’nın kilidini elimize almamıza vesile olmuştur. Kars bizler için hem ulusal hemde uluslararası öneme sahip bir şehirdir. Asya’dan Avrupa’ya giden yolun bir kapısı görevindedir. Kars Anadolu’ya açılan bir kapıdır. Bizler her sene 30 ekimi farklı duygularla karşılıyoruz. Farklı bir heyecan, farklı bir sevinçle karşılıyoruz. 30 Ekim bizde karanlığı aydınlığa, acıları sevince, esareti özgürlüğe dönüştürmenin adıdır.

Bizlere bu yüksek duyguları Anadolu’nun kapısını Kafkasya’nın kilidiyle tekrar açan bizlere bu gururu bu sevinci yaşatan şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. SAYGILARIMLA

KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219144