• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Erdoğan Yıldırım’ın Sarıkamış Şehitleri Mesajı

"Erdoğan Yıldırım’ın Sarıkamış Şehitleri Mesajı"

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM’IN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ MESAJI

Erdoğan Yıldırım’ın Sarıkamış Şehitleri Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM’IN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ MESAJI

104. yılını yaşayan Sarıkamış Şehitlerimizin yaşadığı facia, Türk Milletinin tarihinde yaşadığı çok acı bir gerçek ve belki de dünya da eşi benzeri bulunmayan bir trajedidir. Geçmişte dünya tarihinde yaşanan çeşitli kahramanlık hikâyeleri ve efsaneler vardır ama henüz bıyıkları bile terlememiş 90 bin gencin dondurucu ayazda vatanları ve özgürlükleri uğruna donarak şehit olduğu görülmemiştir. Kar, tipi ve dondurucu soğuğa rağmen Rus işgaline karşı üstlerinde yazlık kıyafetleri, ayaklarında çarıkları ile Sarıkamış’a gönderilen Mehmetçikler, vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için yaptıkları mücadelenin kahramanları olarak milletimizin tarihine hüzün hikâyesi yazmışlardır.

Anadolu’nun dört bir yanından gelen kahraman gençlerimiz, dondurucu soğuğa ve kötü hava şartlarına direnerek yüreklerindeki vatan aşkının verdiği cesaret ve azimle hiçbir zaman geriye dönmeyi düşünmemiş, dizlerindeki derman kesilene kadar, bedenleri soğuktan uyuşana kadar, toprağa düşene kadar yürümeye devam etmişlerdir.  Onlar sadece düşmana karşı değil ağır kış şartlarına, yoksulluğa karşı da mücadele ettiler ve bunu canlarıyla ödediler. Allah-u Ekber Dağları’nda hala nöbet tutan 90 bin şehidimizin acılarını, 90 bin kişilik bir ordunun yok oluşunu yüz yıl geçse bile yüreklerimizde daima taşıyacağız. Bu acı gerçek milli belleğimizde her zaman acı ile hatırlanacak ve hiç unutulmayacaktır.

Bir millet kendi tarihini iyi bilir, ondan yeterli ve gerekli dersleri çıkarır ise geleceğine daha sağlam temeller atmış olur. Türk milleti olarak bizler, vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz sayesinde daima başımız dik olarak yaşadık ve yaşayacağız. Kahraman Mehmetçiklerimizin cesareti ve azmi bizlere de büyük sorumluluklar yüklemiştir. Bugün bizler bu fedakârlığın bilinciyle onların canları pahasına korudukları bu topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak vatanımızı korumak zorundayız.

Sarıkamış’ta Kayserilisi, Konyalısı, Çankırılısı Bursalısı, Bosnalısı, Kosovalısı yurdumuzun dört bir yanından gelen 90 bin Şehidimiz yatmaktadır.  Sadece Sarıkamış’ta değil yurdumuzun her bir köşesinde Şehitlerimiz sayesinde bayrağımız dalgalanıyor, hür ve özgürce yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Allah-u Ekber dağlarını süsleyen kardelen çiçeklerimiz Sarıkamış Şehitlerimizi anmak için Sarıkamış’ta 2-5 Ocak tarihlerinde düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” 104. Yıl Anma Etkinliklerine bütün duyarlı vatandaşlarımızı bekliyor, Sarıkamış Şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor onları, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224270