• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Erdoğan’dan CHP’ye 15 Vekil Tepkisi

"Erdoğan’dan CHP’ye 15 Vekil Tepkisi"

Erdoğan: Siz bakmayın bazılarının AK Parti'yi tek adamlıkla suçlamalarına

Erdoğan’dan CHP’ye 15 Vekil Tepkisi

KAFKAS HABER AJANSI

Erdoğan: Siz bakmayın bazılarının AK Parti'yi tek adamlıkla suçlamalarına

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesini eleştirerek, "AK Parti'de bir bayrak yarışı görev değişimleri bu anlayış ile yapılır. Genel Başkan olarak konusuna göre hangi yetkili kurulumuzda değerlendireceksek oradaki arkadaşlarımı dinlemeden, müzakere etmeden herhangi bir karar aldığımız vaki değildir. Siz bakmayın bazılarının AK Parti'yi tek adamlıkla suçlamalarına. Bu ülkede diktatör görmek isteyen bir gecede 15 milletvekiline partisine kamuoyuna milletimize hiçbir makul gerekçe göstermeden siyaset mühendisliği ürünü yöntemlerle zorla parti değiştirenlere bakmalıdır. Bunları kim seçti? Ve sen bunları ağlatarak kendi evinden kabul edemeyeceği bir yere ihraç edip gönderiyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? Ama diktatörler bunu yapar" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

"SİZ BAKMAYIN BAZILARININ AK PARTİ'Yİ TEK ADAMLIKLA SUÇLAMALARINA"

AK Parti'deki görev değişikliklerine değinen Erdoğan, "AK Parti'de bir bayrak yarışı görev değişimleri bu anlayış ile yapılır. Genel Başkan olarak konusuna göre hangi yetkili kurulumuzda değerlendireceksek oradaki arkadaşlarımı dinlemeden, müzakere etmeden herhangi bir karar aldığımız vaki değildir. Bu toplantılarda tam bir özgürlük içinde herkes fikrini söyler. Alınan karar herkes için bağlayıcıdır. Siz bakmayın bazılarının AK Parti'yi tek adamlıkla suçlamalarına. Bu ülkede diktatör görmek isteyen bir gecede 15 milletvekiline partisine kamuoyuna milletimize hiçbir makul gerekçe göstermeden siyaset mühendisliği ürünü yöntemlerle zorla parti değiştirenlere bakmalıdır. Bunları kim seçti? Ve sen bunları ağlatarak kendi evinden kabul edemeyeceği bir yere ihraç edip gönderiyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? Ama diktatörler bunu yapar. Milletimiz bunu gördüğü için ülkeyi yönetme emanetini 15 yılı aşkın bir süredir AK Parti'den başka kimseye vermiyor" diye konuştu.

Seçim ittifakında yapılan düzenlemeye ilişkin Erdoğan, "Sadece 7 Haziran seçimlerinde kısa bir belirsizlik dönemi yaşandı. Bunun faturasının ağırlığını hep birlikte gördük. Yaklaşık 4 ay sonra milletimiz yeniden emaneti ehline teslim ederek bu haramzadelere dersini vermiştir. Seçim ittifaklarını hukuki zemine ulaştırarak milletimizin karşısına gizli kapaklı anlaşmalar ile değil şeffaf bir şekilde çıkabilmesine imkân da sağladık. Bu süreçte Ana muhalefet partisi ve artık onun tabi müttefiki haline gelmiş bölücü terör örgütünün güdümündeki parti ile onlara sonradan eklemlenen örtülü ittifakı ile karşılaştık. Biz milletimizin gözü önünde ittifak yaparken onlar kapalı kapılar ardında yürüttükleri kirli pazarlıklarla bu süreci sürdürmeyi tercih ettiler" ifadelerini kullandı.   

Erken seçim kararının alınma nedenine değinen Erdoğan, "Anamuhalefet partisinin eskiden beri sergilediği 'hadi seçime gidelim' tarzındaki kuru sıkı efelenmelerini yenilen pehlivan güreşe doymazmış hesabı açıkçası ciddiye almıyorduk. Ancak MHP'nin yaptığı erken seçim çağrısı dikkatle değerlendirmemiz gereken farklı bir iklimin oluşmasına yol açtı. 1 buçuk yıl daha koltuğumuzda oturabilirdik. Ama dert koltuk değil ülkede huzur, refah nasıl olacak? 'hodri meydan mı diyorsun?' İşte meydan çık. Erken seçim demek bu 1 buçuk yıldan vazgeçmek anlamına gelmiyor. Erken seçim yapma bu sistemden kaynaklanıyor. İdeallerimiz seçimi vaktinde yapmaktı. Ama şartlar bizi bu noktaya getirdi" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Artık 2 kongremiz var. Bir tanesi İzmir bir tanesi de İstanbul. Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız da kongrelerini aynı heyecanla tüm Türkiye'de gerçekleştirdiler. AK Parti'yi malum milletimizle birlikte kurduk. Nice badirelere birlikte göğüs gererek partimizi bugünlere yine milletimiz ile getirdik. Yine yönetim sistemimizi de inşallah milletimiz ile birlikte hayata geçireceğiz" dedi.

Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinde tüm tereddütlerden tüm kafa karışıklıklarından arınmış bir şekilde yeniden sahada uygulamaya koyacağız. Sadece geçtiğimiz 7-8 günde yaşanan hadiseler dahi milletimize kimlerin kendisi için çalıştığını kimlerin sürekli kumpas, tezgah, oyun peşinde koştuğunu göstermiştir. Hikmetini kendilerinden başka kimsenin çözemediği dalaverelerle güya siyaset yaptığını sananların durumunu benim milletim ibretle izliyor. Bizim için önemli olan karşımızda kimlerin olduğu değil kim olursa olsun hiç önemli değil. Asıl önemli olan milletimize ne diyeceğimiz milletimiz ile nasıl kucaklaşacağımızdır. 24 Haziran seçimlerini her hadisede kendisini gösteren bir mücadale ile geçeceğine işaret ediyor. Türkiye'de sosyal fay hatlarını derinleştirmek için uğraştılar. Başaramadılar. Ellerinin ayaklarının birbirine dolaşmasından anladığımız kadarıyla şimdi tüm umutlarını 24 Haziran'a bağladılar. Şunu unutmayın, muhalefetin bu ülkede Soros'ları çoktur. Bunlar sadece içeriden değil aynı zamanda dışarıdan destekli Soros'lardır. Bunların kim olduğunu, hangi kaynaklardan beslendiğini de gayet iyi biliyoruz. Gün ola harman ola. Tüm güçlerini Türkiye'yi yönetmeye talip olmak üzere değil, sadece ve sadece şahsıma ve AK Parti'ye olan husumetlerini ortaya dökmek için seferber etmiş durumdalar. Ama işte buradan ilan ediyorum; yine başaramayacaksınız. Hangi kumpasları kurarlarsa kursunlar şunu bilmeleri lazım ki en büyük tezgah Rabbimin onlar üzerindeki oyunu" diye konuştu.

Erdoğan, "Bakıyorsunuz Anamuhalefetin başındaki zat kendine göre Cumhurbaşkanı tanımı yapıyor. Ya sen bu tanıma en uyan insansın, niye olmadın? Senden daha iyisi olur mu? Sen bu tanımın ta kendisisin. Yumuşaksın, ekonomiyi çok iyi biliyorsun gel aday ol. Hala arayıştasın. Bulamazsın çünkü senden daha iyisi yok. Sende her numara var. Sabah başkasın akşam başkasın. SSK'yı ne hale getirdiğini bilmeyen yok. Asabiyet, sinirlenmek buysa ... Çok yumuşaksın. Herhalde bir tane bulacaktır. Bunların ne projeleri ne vizyonları ne renkleri var. Cumhurbaşkanı adayı belirlemek için yaptıkları mesainin yarısını 'bu kişi milletin karşısına çıktığında ne söyleyecek, Cumhurbaşkanı olduğunda ne yapacak?' sorularının cevaplarına haşretseler, belki daha çok mesafe katedecekler. Ama öyle bir derde, niyete, vizyona kesinlikle bunlar sahip değiller. Türkiye'ye hizmet etmek için değil sadece ve sadece bir kişinin önünü kesmek için siyaset yaparsanız milletimiz de sizi işte o kadar ciddiye alır, destek verir. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "AK Parti iktidarlarında Türkiye'yi 3 buçuk kat büyüttük. Senin ortaya çıkaracağın aday, ne diyecek? Büyüteceğim mi diyecek? Cumhurbaşkanlığı dönemimizde ülkemizi şu anda geldiğimiz noktanın iki kat daha üzerine koyacağız. Yaptıklarımızı konuşacağız. Senin aday neyi konuşacak? Milletim artık bu dümenlere gelmiyor. Bunlar eğitimle ilgili ne diyecekler? Sağlıkla ilgili ne diyecekler? Kılıçdaroğlu'nun o çökerttiği SSK'yı mı anlatacaklar? Tarımda ulaşımda,  adalette, emniyette enerjide ne yaptık diyecekler? Yaptıkları hiçbir şey yok ki yapacakları olsun. Ana muhalefetin başında olana kalsa Cudi'ye,  Kandil'e gitme orada ne işin var Ankara'da otur. Fırat Kalkanı ne işin var orada? O zaman Hatay'a niye gittin? Çünkü biz Hatay'a gittik. Yürüyeceksin Kemal yürüyecek arkandan şimdi böyle bir durum var. Plan proje her şey bizde. O da kırmıyor bizi geliyor arkamızdan. Ama Reyhanlı'ya değil. Oraya geliyor oraya gelmesinde bile fayda var. Spor sanat o camia yanında değil. Önümüzdeki dönemde dünya beşten büyüktür iddiamızı da inşallah hayata geçireceğiz"  açıklamasında bulundu.

Erdoğan, "Yeni dönemi  81 milyon vatandaşımız ile inşa edeceğiz. Diğerleri milletimize ne vadediyorlar? Ecdadımıza hakaret ederek mi milletimize hizmet edecekler. Terör örgütleriyle kol kola gezerek mi ülkemizi güçlendirecekler? Meclis'te birbirlerine milletvekili ikram ederek mi milli iradeyi yüceltecekler? Bunlara kalsa İstanbul Boğazı'nda bir inci gibi dizili köprüler yıkarlar. Bunlara kalsa Marmaray'ı, Avrasya'yı imha ederler. Bunların dikili ağacı yok dikili olanı da yıkarlar. Bunlara kalsa ekonomimizi yine IMF'ye teslim ederler. Döviz rezervini tamamıyla yeniden sıfırlarlar. Maharetleri olanı tüketmek" dedi. (dha) 

 (BA-BA-S) ANKARA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216796