KARS Haber Girişi : 04 Mayıs 2021 20:48

Ermeniler tarafından şehit edilen Aşık Hıfzı’nın adı yurda verildi

Ermeniler tarafından şehit edilen Aşık Hıfzı’nın adı yurda verildi KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Ermeniler tarafından şehit edilen Aşık Hıfzı’nın adı yurda verildi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Kağızman ilçesinde yapımı tamamlanan 534 kişilik üniversite yurdunun adı 25 yaşında Ermeniler tarından şehit edilen Kağızmanlı Hıfzı adıyla tanınan aşık ve şair Hıfzı’nın adı verildi.

AK Parti Kars milletvekilleri 65. Hükümet ulaştırma bakanı Ahmet Arslan ile Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kağızman’da yapımı tamamlanan bazı yatırmaları gezerek bilgi aldılar.

Kars genelinde olduğu gibi Kağızman’da da çok ciddi yatırımların ve projelerin hayata geçtiğini belirten Ahmet Arslan, “Hizmete açılan 534 kişilik kız erkek üniversite yurdu bunlardan bir tanesi tam donanımlı ve oldukça modern bir mimariye sahip olan KYK yurdumuz bundan böyle ilçemize gelecek üniversite öğrencilerimizin barınma sorunu çözmüş olacak.” dedi.

Arslan ayrıca, “Özelikle yurdumuzun adını Kağızman’da Ermeniler tarafından 1918 yılında elleri ve kolları bağlanarak 25 yaşında şehit edilen aşık ve şair Hıfzı’nın adını verdik ki burada okuyan ve kalacak olan öğrencilerimiz bu ismi merak etsinler araştırsınlar ve Ermenilerin bu bölgede Müslümanlara nasıl zülüm ederek kıydıklarını öğrensinler” diye konuştu.  

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve AK Parti ilçe başkanı Nuri Turan da programa katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.