Ertuğrul Alibeyoğlu’nun 19 Mayıs Mesajı

"Ertuğrul Alibeyoğlu’nun 19 Mayıs Mesajı"

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı:

Ertuğrul Alibeyoğlu’nun 19 Mayıs Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı:

Bugün; aziz milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin en önemli günü olan 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içindeyiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olmuştur.

Tarih sayfasından silinmek istenen aziz milletimizin, kadın erkek, genç yaşlı demeden, etnik köken, din, mezhep ayrımı gözetmeden istiklal ve istikbali uğruna büyük büyük mücadeleler vererek kazandığı bu destanın, aziz milletimiz ve dünya açısından en önemli sonucu da şüphesiz ki Cumhuriyetimizin kurulması olmuştur.

Kurtuluş Savaşından Cumhuriyete uzanan bu destan, sadece yüce milletimizin değil bütün mazlum milletlerin mücadele azimlerinin de ateşlendiği bir gün olarak tarihin altın sayfalarında yerini almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.559695