Esenyayla Köyü Tozlu Yollardan Kurtuluyor

"Esenyayla Köyü Tozlu Yollardan Kurtuluyor"

Kars Akyaka ilçesine bağlı Esenyayla Köyünde yollar kilit parke taşı ile döşeniyor.

Esenyayla Köyü Tozlu Yollardan Kurtuluyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Akyaka ilçesine bağlı Esenyayla Köyünde yollar kilit parke taşı ile döşeniyor. 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde muhtar olarak göreve başlayan Bedel Özmen'in girişimleri ve ilçe Kaymakamı Nur Sevinç Özbek'in duyarlılığı ile onay vermesi sonucunda kilit parke taşı döşemesi ihalesi 05.07.2019 Cuma günü ihaleye çıkıyor.

Esenyayla Köyü Muhtarı Özmen'in verdiği beyanata göre halkın tozlu yollardan şikayetçi olduğunu köy içi yolların bozuk olmasının araçlara zarar verdiğini köy halkının bu şikayetini değerlendirerek kaymakamlıktan bu sorunun çözümü için söz aldıklarını bildirdi.

İhale sonucu en kısa sürede çalışmalara başlayacağını eylül ayı sonuna kadar da köy içi ana güzergahların parke taşı ile döşeneceğini söyledi. 

İlçenin en büyük köylerinden biri olan Esenyayla Köyünün tozlu yolları hak etmediğini dile getiren muhtar Özmen köy halkı adına , Kaymakam Nur Sevinç Özbek'e  duyarlılığı için teşekkür etti. ''Daha güzel bir Esenyayla '' sloganıyla yola çıkan Muhtar Özmen köyümüzü güzelleştirmek için elbirliği ile çalışacağız diye bildirdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.234832