• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Ferhat Çakırca Kimdir?

"Ferhat Çakırca Kimdir?"

AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı Ferhat Çakırca Kimdir?

Ferhat Çakırca Kimdir?

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı Ferhat Çakırca Kimdir?

1982 yılında Kars’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2005 yılında başarıyla mezun oldu. 2005 yılında SOYAK Yapı A.Ş. firmasının 3600 konutluk halkalı olimpikakent projesinde saha mühendisi olaraktan iş hayatına başladı. Bu projeyi bitirdikten sonra 2006 yılında vatani görevini yaptı. 2007 yılında Mono Mimarlık A.Ş. firmasının Lilyum Evleri konut projesinde yapı mühendisi olarak görev aldı. Bu projeyi de başarıyla tamamladıktan sonra 2008 yılından beri Fer-Ka Yapı Müh. Mim. İnş. Ltd. Şti firmasını kurarak projecilik, müteahhitlik, Yap-Sat, kentsel dönüşüm, bilirkişilik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Üniversiteye başladığı 2000 yılından beri siyaseti çok yakından takip etmektedir.2014 yılında AK Parti Kars İl Yönetimine girmiş olup 2017 yılına kadar Ar-Ge Birim Başkanlığı, çevre şehir ve kültür birim başkanlığı görevlerini üstlendi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kars il temsilciliğinin iki dönem başkanlığını yaptı ve kendi isteği ile başkanlığı devretti. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

2019 yılı, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Ferhat Çakırca Evli ve üç çocuk babasıdır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.299757