Fransa’ya bir cevap da Yasin Aşkın Yıldırım’dan

"Fransa’ya bir cevap da Yasin Aşkın Yıldırım’dan"

Türkiye İnsan Hakları Etik Kurulu Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım, İtalya Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararına ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı 'anma' günü ilan etmesine sert tepki gösterdi.

Fransa’ya bir cevap da Yasin Aşkın Yıldırım’dan

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye İnsan Hakları Etik Kurulu Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım, İtalya Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararına ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 24 Nisan'ı 'anma' günü ilan etmesine sert tepki gösterdi.

Yıldırım, “Türk misafirperverliğimizden emin olun Başta İtalyan Parlamentosu başkanı Maria Elisabetta Alberti Casellati ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron olmak üzere İtalyan ve Fransa Ankara büyük elçilerini programa davet ediyorum. 26 Nisan 2019 Kars Ulu Camii Cuma saat 11.00’de gerçekleştireceğimiz Şehitlerimizi Anma ve Mevlit-i şerif   Kars Ulu Cami'nin tanıklığındaki  programa başta Kars halkı olmak üzere yazılı ve görsel basını davet ediyor. Kars ve çevresinde Ermeni mezaliminin 104 yılı tanık ve belgelerle ispatlıyor ve kanıtlıyoruz.” dedi.

“ERMENİ SOYKIRIMI YOKTUR ERMENİ YALANI VARDIR”

Türkiye İnsan Hakları Etik Kurulu Üyesi ve Kars Ulu Cami Derneği Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, “Türk milleti dünyanın neresinde olursa olsun insanlığın ve mazlum milletlerin dara düşenin, yanın da olmuş ve asla zülüm değil sevgi barış ve adalet götürmüştür. Ermeni soykırımı yoktur Ermeni yalanı vardır. Bu tarihi gerçeklerle ortadadır” diye konuştu.

Yasin Aşkın Yıldırım, “Ermeni terörü ve katliamlarıyla ilgili liste çok uzundur. Ermeni terörünü, emperyalist devletlerin ideolojisi ve Türklere karşı düşmanlık karakteri yetiştirdi. Onlar Ermenilere bağımsız bir devlet kurma vaadi vererek, onları Müslümanlara karşı nefret, kin, düşmanlık, kötülük ve iftira duyguları ve fırsat buldukça fiziksel zarar verme fikirleri etrafında eğittiler. Başkasının uygarlığına göz dikme karakterinde yetiştirdiler. Bu sebeple, her Ermeni terörist korundu ve mahkemelerde salıverildi. Yeni vahşilikler yapmaları için onları bu şekilde cesaretlendirdiler. Kars Ulu camii 285 insanımız Ermeni Taşnak  çetecileri tarafından yakılarak şehit edildiler.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226950