• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı

"Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı"

Kars’ta Önder Gazetesinin kurucusu merhum gazeteci Öner Daşdelen vefatının 11’nci yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta Önder Gazetesinin kurucusu merhum gazeteci Öner Daşdelen vefatının 11’nci yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Sevenlerinin anma töreni için verilen saatten önce mezarlığa gelerek hazır bulunmaları, anma töreni sonrasında da ziyaretçi akınına uğraması Daşdelen ailesini fazlasıyla mutlu etti.

Yeni Mahalle Asri Mezarlıkta düzenlenen anma törenine; Daşdelen'in çocukları Cem ve Mithat Ali Daşdelen ile yakınlarının yanı sıra Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti ikinci Başkanı A.Erbil Hüryurt, Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyıldırım, Kars Caferilerinin kanaat önderi Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyit Ahmet Erdem, Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan adayı Çetin Nazik, CHP Kars Belediye Başkan adayı Taner Toraman, siyasi partilerin Belediye Meclis Üyesi adayları, Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Baran, Kars Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyit Müçteba Erdem, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Şefi Hakkı Karakoç, Cafer Çakmak, Valilik eski Özel Kalem Müdürü Abubekir Akbulak, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kars Şube Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, İhlas Haber Ajansı Kars Temsilcisi Işık Çapanoğlu, Serkan Erkoç, Lider Haber Ajansı sahibi Turgut Kaya, Hakimiyet Gazetesi Muhabiri Volkan Karabağ ile seven dostları ve vatandaşlar katıldı.

Merhum Öner Daşdelen’in oğlu Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercüment Daşdelen ise ayak bileğindeki kırık nedeyle tedavi gördüğü için törene katılamadı.

Ayrıca törene katılamayan çok sayıda Karslı vatandaşta gerek sosyal paylaşım hesabından gerekse telefonla arayarak Daşdelen ailesine taziye dileklerini ilettiler.

Daşdelen’in oğlu, Gazeteci Cem Daşdelen, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayıp törene katılanlara teşekkür ederek, “Bugün sevenleri kendisini bir kez daha özlemle anıyor. Halkın haberlerini yapan, halkın gereksinimlerini dile getiren bir gazeteciydi. Vefatının 11’nci yıldönümünde bir kez daha rahmetle anarken her sene mezarı başında anmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan adayı Çetin Nazik de, yaptığı konuşmada, “Rahmetli, Kars’ta konut yapmaya başladığımda her zaman yanımızda oldu. Bütün basın ekibiyle birlikte bize çok destek verdi. Rahmetlinin ne kadar şehir milliyetçisi olduğunu en yakınen bilenlerden birisiyim. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi.

CHP Kars Belediye Başkan adayı Taner Toraman da, “Rahmetli abimiz basın emekçisiydi. Ben şahsında bütün basın emekçileri ve şehitleri rahmetle anıyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi, Kars Caferilerinin kanaat önderi Seyit Ahmet Erdem tarafından Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Daşdelen'in mezarına karanfiller bırakıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.225437