• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Gaziantep’te Örnek Mobil Gençlik Merkezi Projesi

"Gaziantep’te Örnek Mobil Gençlik Merkezi Projesi"

Yarınlarımıza daha iyi bir gelecek için gençlerimize ışık tutan Gençlik ve Spor bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı ile birçok yenilikçi fikrin arkasında duruyor.

Gaziantep’te Örnek Mobil Gençlik Merkezi Projesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yarınlarımıza daha iyi bir gelecek için gençlerimize ışık tutan Gençlik ve Spor bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı ile birçok yenilikçi fikrin arkasında duruyor.

Gaziantep Gençlik Merkezi de böyle bir projeyi Gaziantep ilini karış karış gezip gençlere ulaşmak için hayata geçirdi ve faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Yavuzeli’nin Kekliktepe Köyü ve Şehitkamil ilçesinde dezavantajlı bir bölgedeki Kütüphanede düzenlenen etkinlik, renkli kareleri ile hepimizi kucaklıyor.

Proje Koordinatörü Ali Kurt “Hızla büyüyen ve buna paralel olarak nüfusu artan bir metropol olan Gaziantep’in , gençlerinin elindeki meşalelerin ışığı ne kadar gür ise o kadar ileriye gidebileceğine inanıyoruz. Bu meşalelerin kalıcılığı ise ilk kıvılcımın sağlamlığına bağlı. Bizler Gaziantep Mobil Gençlik Merkezi projesi ile ilimizi ilçe ilçe, köy köy gezerek gençlerimizin meşalelerine bir kıvılcım bırakmanın peşindeyiz. Öyle ki geriye dönüp baktıklarında bizlerle geçirdikleri güzel vakti hatırlayıp gülümsesinler. Amacımızı gerçekleştirmek için faaliyet alanlarında istasyonlar kurarak gençlerin gruplar halinde birçok aktiviteyi keşfetmesini istiyoruz. Mangaladan futbola, jengadan matraka birçok aktivite ve geleneksel Türk sporunu gençlerimize tanıtarak, onların milli değerler hakkında meraklanmasına da ön ayak olmak niyetindeyiz. Tüm bunları yapmamızı sağlayan, gruplarımızla eğlenip öğrenen üniversiteli gönüllülerimiz ise projemizin yapı taşı ve vazgeçilmez bir parçası. Eğitimden spora, sağlıktan kültüre birçok faaliyet ile genişleyen ve gelişen projemiz ile yarınların kapısını çalmaya hazırız.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİANTEP (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218211