• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Genç Hatipler Bu İşi Çok Sevdi

"Genç Hatipler Bu İşi Çok Sevdi"

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin paylaşımı:

Genç Hatipler Bu İşi Çok Sevdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin paylaşımı:

"Allah´ın mescidlerini sadece ona inananlar  imar eder, yaşatır.." buyuruyor Cenab-ı Allah, Kur´an-ı Kerim´de. Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bu ayet-i kerimenin düsturuna layık olma gayretindeyiz. Kurumumuz, Allah´ın mescidlerinin gelecekteki mimarı olan gençlerimizi erkenden eğitime almaktadır. Öğrenci velisi ve öğrencilerimizden gelen talep doğrultusunda 10. sınıf öğrencilerimize teorik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, hitabet kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlamak, sosyalleşme ortamları oluşturmak, mesleki yeterliliklerini tespit etmek , cami görevlilerinin tecrübe ve bilgi birikimlerinden faydalanmalarını sağlamak ve zayıf yönlerini tamamlamak amacıyla;  akşam ve yatsı namazları arasında okul idareci- öğretmenleri koordinesinde camilerde eğitim verilmektedir.  En az bir ay devam edecek olan program, 96 öğrencinin katılımıyla 25 camide, şubat ayının üçüncü haftasında başladı.

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bu yolda her daim gençlerimizin destekçisiyiz. Rabbim, kendi mescidlerini yaşatan ve yaşatılmasına vesile olan kullarını muvaffak eylesin. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Kars İl Müftülüğüne ve değerleri cami görevlilerine, okulumuz meslek dersleri öğretmenlerine, bizleri yalnız bırakmayan velilerimize ve gönüllü olarak mesleki uygulamaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220232