KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Çiftçilere Destekleme Müjdesi - Çiftçilere destek ödemesi haberleri
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçilere Destekleme Müjdesi - Kars’ta yaklaşık 12 Bin Çiftçiye, 16.5 Milyon TL destek ödemesi yapılacak
2011-01-27 - 18:44
KARS
Facebook'ta Paylaş

Çiftçilere Destekleme Müjdesi 

-Kars’ta yaklaşık 12 Bin Çiftçiye, 16.5 Milyon TL destek ödemesi yapılacak
 
Tarım Bakanlığı’nın açıklamasında 1 milyar 525 milyon liralık destekleme ödemesinin bu hafta çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını söylemişti. 27 Ocak 2011 tarihi itibariyle de Kars’ta yaklaşık 12 Bin çiftçiye toplamda 16.5 Milyon TL destekleme ödemesi yapılacak. Desteklemelerden; Fiğ, Korunga ve diğer yem bitkileri üreticileri faydalanacak.
 
Destekleme ödemesinin bu gece hesaplara girebileceğini söyleyen Kars İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri, destekleme bedelinin dekar başına göre hesaplanarak, çiftçilerin her birine yaklaşık olarak bin 500 TL ödeme yapıldığını söyledi. Çiftçiler destekleme bedellerini bağlı bulundukları ziraat bankası şubelerinden alabilecekler. Paranın bu gece hesaplara yatırılabileceği belirtildi. Buna göre bir çiftçi ortalama 1000-1500 TL destek alacak.
 
Konu hakkında Tarım Bakanlığının açıklamasında şu ifadelere yer verildi.
“Bu hafta yapılan ödemelerden, 2 milyon 600 bin çiftçi yararlanacak ve çiftçiler, cuma gününden itibaren paralarını alabilecek. Mazot desteği olarak 512 milyon lira, gübre desteği olarak 622 milyon lira, küçükbaş hayvan desteği olarak 135 milyon lira, hububat desteği olarak 100 milyon lira, toprak analiz desteği olarak 72 milyon lira, yem bitkileri desteği olarak 70 milyon lira ve sertifikalı tohum kullanım desteği olarak 14 milyon lira destekleme ödemesi yapılacak”
 
Tarımsal destekleme ödemeleri için 5,6 milyar lira ödenek konurken, ocak ayında 475 milyon liralık ödeme yapılmıştı. Mart ayında da 1 milyar 261 milyon liralık ödeme planlanıyor.
(BA-BA-S) KARS (KHA)Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3647 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bakan Davutoğlu’na “Harakani Fütüvvet” Plaketi Yahni Dağı’na tırmanış Vali Özdemir: Alparslan ve Harakani Birlikte Anılmalı Ramazan’ın vazgeçilmezi Harakani Sofrası Hasan-ı Harakani Türbesi ziyaretçi akınına uğruyor Ramazan’ın ilk iftar topu Kars’tan atıldı Anadolu’nun Fethi ve Şehit Ebu’l-Hasan Harakanî Bilgeler Zirvesinde Harakani konuşuldu Bilgeler Zirvesinde Harakani konuşulacak Vali Tepe: Kusurlarımız İslam’ın kabahati gibi algılanmaya başlamıştır Harakani Gençlik Buluşması Harakani Gençlik Buluşması

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?


VİDEO HABERLER
Karadenizlilerin Kars’ta bostancılık öyküsü
Karadenizlilerin Kars’ta bostancılık öyküsü
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
C&K Ayakkabı’da Çıldırtan Bayram Kampanyası
C&K Ayakkabı’da Çıldırtan Bayram Kampanyası

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, son dakika haberler, son dakika magazin haberleri, son dakika spor haberleri, son dakika güncel haberler, video izle, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır