Gerçek Mekan Gerçek Sınav

Gerçek Mekan Gerçek Sınav

KRS SINAV KURS, 600 öğrencisiyle üniversite sınavının provasını yaptı.

Gerçek Mekan Gerçek Sınav


Gerçek Mekan Gerçek Sınav

KAFKAS HABER AJANSI

KRS SINAV KURS, 600 öğrencisiyle üniversite sınavının provasını yaptı.

Kars Sınav Eğitim Kurumlarının hazırladığı sınav simülasyonu Kafkas Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. TYT-AYT sınavına girecek öğrencilerin sınav öncesi stres kontrolüne yardımcı olmayı hedefleyen etkinliğe katılım oldukça yoğundu. Öğrencilerin ve velilerin büyük ilgi gösterdiği sınavda, öğrenciler gerçek bir sınav deneyimi yaşama fırsatı elde etti. Sınav giriş kontrolleri, salon yerleşimi ve kitapçık türleri gibi en ince detayların bile düşüldüğü etkinliğin bu yıl 2.si gerçekleştirildi.

600 öğrenci, 24 öğretmen gözetiminde Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde büyük sınav deneyimi yaşadı.

"Dışarıda velilerin beklediği, gerçek sınavdaki gibi kimliksiz öğrencilerin alınmadığı, zamanlama sınırlamasının olduğu sınav, üniversite amfisinde gerçekleştirilerek, öğrencilere psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanma şansı sağladı.

"ÖĞRENCİLERİN SINAV HEYECANLARI ONLARIN HATA YAPMASINA SEBEP OLABİLİYOR"

Kars Sınav Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Sevilay ILGAR  da deneme sınavlarının öğrencilerin daha az hata yapmalarını önlemek için düzenlediğini söyleyerek, “Bu çalışmayı 2 yıldır gerçekleştiriyoruz. Pedagojik anlamda çok faydasını gördük. Bu sınav simülasyonu sırasında gerçek sınavdaki gibi stresli öğrenciler ve kapıda heyecanla bekleyen velilerle karşılaşıyoruz. Bizim eğitimciler olarak birincil yükümlülüğümüz, öğrencilerin bilmesi kadar bildiğini göstermesini sağlamak. Öğrencilerin sınav heyecanları onların hata yapmasına sebep olabiliyor. Bunu kontrol etmeyi ancak gerçek sınav ortamlarında öğretebiliyoruz. Kurum içinde kendi öğretmenleriyle gerçekleşen sınavlarla bu atmosferi sağlamak pek mümkün değil. Bu nedenle ÖSYM'nin gerçek kriterlerine uygun bir sınav gerçekleştiriyoruz. Sınavın Kafkas Üniversitesinde yapılması da öğrenciler adına önemli bir avantaj sağlıyor" diyerek yapılan etkinliğin yararından bahsetti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 
Bu Haberin Manşeti :

Gerçek Mekan Gerçek Sınav
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Gerçek Mekan Gerçek Sınav   
<< Önceki Haber Gerçek Mekan Gerçek Sınav Sonraki Haber >>

Gerçek Mekan Gerçek Sınav

DMCA.com Protection Status

Gerçek Mekan Gerçek Sınav

  Yukleme: 0.060736