3 yaşındaki Nurcan’ı arama çalışmaları sürüyor

"3 yaşındaki Nurcan’ı arama çalışmaları sürüyor"

SARIKAMIŞ'TA KAYBOLAN 3 YAŞINDAKİ NURCAN ARANIYOR

3 yaşındaki Nurcan’ı arama çalışmaları sürüyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

SARIKAMIŞ'TA KAYBOLAN 3 YAŞINDAKİ NURCAN ARANIYOR

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, pazar günü oyun oynarken, kaybolan Nurcan Sade (3), arama çalışmalarına rağmen henüz bulunamadı. Ekiplerin aramalarını yoğunlaştırdığı köydeki dere kenarında, küçük kızın eteği bulundu. Anne Yadigar Sade, "Çerçi (dolaşarak tuhafiye satan kimse) sesi gelince çocuklar, peşinden koşmuşlar. Nurcan da onların peşinden gitmiş. O saatten itibaren kayboldu" dedi.

Sarıkamış'a 49 kilometre uzaklıktaki Ortakale köyünde yaşayan Yadigar (39)- Hayrettin (41) Sade çiftinin en büyüğü 18 yaşında, en küçüğü 3 aylık olan 8 çocuğundan 7'ncisi Nurcan, 12 Mayıs Pazar günü saat 12.00 sıralarında, evlerinin önünde oynarken kayboldu. Yadigar Sade, kızını çevrede göremeyince panikle eşi Hayrettin Sade'ye haber verdi. Sade çifti, köylülerle birlikte yapılan aramadan sonuç alamayınca jandarmaya bilgi verdi.

İhbarla olay yerine gelen jandarmanın çağrısı üzerine köydeki aramalara Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri katıldı. Köylüler ve köy korucularının katıldığı, iz takip köpeği 'Atak'ın kullanıldığı arama çalışmaları, Nurcan'ın düşmüş olabileceği tahmin edilen köy merkezi yakınındaki derede yoğunlaştırıldı. Dere kenarını tarayan ekipler, köyün girişinde kırmızı- siyah renklerde etek buldu. Baba Hayrettin Sade, eteğin, kızına ait olduğunu söyledi. Ekipler, bunun üzerine çalışmalarını derede sürdürdü.

Kızının pazar günü evlerinin önünde oynadığını anlatan Yadigar Sade, "Çerçi sesi gelince çocuklar, peşinden koşmuşlar. Nurcan da onların peşinden gitmiş. Bir süre sonra çocuklar, geri döndü ancak Nurcan yoktu. Kızım o saatten itibaren kayboldu" diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.233514