• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Anadolu’nun ilk cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılı paneli

"Anadolu’nun ilk cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılı paneli"

Kars Kafkas Üniversitesi, Güneybatı Kafkas Demokratik Cumhuriyetinin 100. yıl dönümü nedeniyle bir etkinlik düzenliyor.

Anadolu’nun ilk cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılı paneli

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Kafkas Üniversitesi, Güneybatı Kafkas Demokratik Cumhuriyetinin 100. yıl dönümü nedeniyle bir etkinlik düzenliyor.

Bu etkinliği AKKAV (Anadolu Kültürünü Koruma Ve Araştırma Vakfı) ile birlikte gerçekleştiren Kafkas Üniversitesi böylece önemli bir etkinliğe daha imza atarak, ev sahipliği yapmaktadır.

Kars şehrimizin tarihinde de, Kafkasya ve Dünya tarihinde de önemli bir yeri olmasına rağmen, bu güne kadar hak ettiği ilgiyi görmeyen Kars cumhuriyet deneyiminin en azından 100. Yılında hatırlanması oldukça önemlidir. Çünkü bu toplantı, Ankara Kars Kalkınma Vakfı’nın 2009 da Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yılında yaptığı etkinlikten sonra yapılan ikinci önemli toplantı.

Toplantı oturum başkanı sayın Prof. Dr. Selçuk Ural yönetiminde yapılacak olup, panelistler, Doç. Dr. Nuran Aydın,  Doç. Dr. Nebahat Aslan ve Dr. Muharrem Turp İle AKKAV başkanı, Araştırmacı Dr. Gültekin Erdoğan,  Araştırmacı-Yazar Sezai Yazıcı ile Kafkasya Sosyal Ve Kültürel Araştırmaları Merkezi Derneğinin de başkanlığını da yapan, Tarihçi-Yazar  Erkan Karagöz’ den oluşmaktadır.

Bütün Karslıların, özellikle Karslı aydınların ve Kars’ta öğretmenlik yapan tarih öğretmenlerinin bu panele katılarak bu önemli toplantıya destek ve güç vermesini bekleniyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.277855