Başkan Karabacak’tan hacılara evlerinde ziyaret

"Başkan Karabacak’tan hacılara evlerinde ziyaret"

Başkan Karabacak’tan hacılara evlerinde ziyaret

DATA[

Başkan Karabacak’tan hacılara evlerinde ziyaret

Kocaeli Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, geleneksel hale getirdiği ilçedeki bütün hacılara yönelik ev ziyaretlerine bu yıl da devam ediyor. Beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve eşi Teslime Karabacak’ı da alarak her akşam farklı bir mahallede ziyaretlerini sürdüren Başkan Karabacak ve beraberindekiler yaklaşık seksen beş haneye gerçekleşecek ziyaretleri bir ayda tamamlamayı hedefliyorlar.
 
HACILAR UYGULAMADAN ÇOK MEMNUN
Üç yıldır aralıksız bir şekilde ilçedeki bütün hacıları evinde ziyaret ederek hacc ibadetlerinin kabul olması temennisinde bulunan Başkan Karabacak, uygulamanın özelikle günlerce vatan hasreti çekerek ibadetlerini yerine getiren hacıları son derece memnun ettiğini ifade ederek, “yaklaşık kırk gün boyunca sevdiklerinde ayrı kalarak, farklı bir ülkede ,farklı insanlarla aynı havayı soluyan hacılarımız yurda dönüşlerinde sevdiklerine kavuşmanın mutluğu yanı sıra ilçenin seçilmiş başkanını evlerinde görünce ayrıca mutlu oluyorlar. Özellikle kutsal topraklarda yaşadıkları o unutulmaz günleri bizlerle paylaşmak onlara ayrı bir mutluluk veriyor.Bizlerde her akşam hacılarımızın anılarıyla adeta o güzel atmosferi yaşayarak mutluluk duyuyoruz.Yaklaşık olarak bir ay içinde bitirmeyi düşündüğümüz ziyaretlerin ardından hacılarımızı yapacağımız bir organizasyonla bir araya getirerek,kutsal mekanlarda edindikleri arkadaşlarıyla hasret gidermelerine de vesile olmayı düşünüyoruz.” diyerek hacc ibadetini yerine getiren bütün hacıları tebrik edip, ömürlerinin bundan sonraki kısmının sağlık ve esenlik içinde geçmesi temennisinde bulundu.
(BA-BA-S) KOCAELİ / DARICA (KHA)

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.283297