Çarşamba Söyleşileri

Çarşamba Söyleşileri

Ekosistemi Koruma Ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) tarafından İzmir’in Kuşadası’nda düzenlenen Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu E. Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Yasemin KOCABIÇAK oldu

Çarşamba Söyleşileri


Çarşamba Söyleşileri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Ekosistemi Koruma Ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) tarafından İzmir’in Kuşadası’nda düzenlenen Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu E. Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Yasemin KOCABIÇAK oldu. Kendisi Zonguldaklı olan bir dönemde Kafkas Üniversitesi’nde görev yapan Yasemin KOCABIÇAK “Batı Karadeniz Tanıtımı” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Zonguldak ve çevresindeki doğal ve kültürel kaynak değerlerinin tanıtımı yapıldı.

Buharla çalışan gemi ve demiryolu taşımacılığının gelişmeye başladığı yıllarda kömürün ön plana çıkması ve Zonguldak’ta Uzun Mehmet’in kömürü bulmasıyla kentin birden değişmeye başlayan hikayesi anlatıldı.

Tarihi, turistik verileri, gezilmesi gereken yerler görsel olarak sunuldu.

Maden Müzesi, Tabiat Koruma Alanları, şelaleler, Zonguldak’ta bulunan Türkiye’de ki en önemli mağaraların özellikleri anlatıldı.

Ereğli, Bastonuyla ünlü Devrek, Çaycuma gibi turistik ilçeler ve yakın çevredeki zenginlikler hakkında bilgi verildi.

Sunumdan sonra Yasemin KOCABIÇAK’a, Nahideh BARVER tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.

Sunumun sonunda sanatçılar Zekiye ALTINTAŞ ve Okan ATAGÜL Zonguldak yöresine ait türkülerden oluşan bir müzik ziyafeti sundular.

Sanatçılar Zekiye ALTINTAŞ ve Okan ATAGÜL’e, Kaya YALÇIN tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.

Haftanın gastronomi bölümünde Zonguldak Mutfağı’na ait yemekler tanıtıldı. Islama ile Malay, Zılbıt Kavurması ile Tatlı Kabak Böreği, Keşli Erişte ve Mancar Yemeğinin tarifleri yapılarak gelen konuklara ikram edildi.

Yemekleri yapan Yasemin KOCABIÇAK, Meryem DERE, Nuray KAYAR ve Derya BELGE’ye, ÇYDD Başkanı Çilen Melek KARAKUŞ ve AYKARYAY Kurucu Başkanı Hüsnü ERTUNG tarafından EKODOSD’un teşekkür belgeleri takdim edildi.

(BA-BA-S) İZMİR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 
Bu Haberin Manşeti :

Çarşamba Söyleşileri
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Çarşamba Söyleşileri haberleri  izmir haberleri  kuşadası haberleri  Ekosistemi Koruma Ve Doğa Sevenler Derneği haberleri  EKODOSD haberleri  Yasemin Kocabıçak haberleri   
<< Önceki Haber Çarşamba Söyleşileri Sonraki Haber >>

Çarşamba Söyleşileri

DMCA.com Protection Status

Çarşamba Söyleşileri

  Yukleme: 0.273191