• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Cumhuriyetin Öğrencileri Karnelerini Aldı

"Cumhuriyetin Öğrencileri Karnelerini Aldı"

Kars Valisi Türker Öksüz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle Yolaçan Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karne dağıttı.

Cumhuriyetin Öğrencileri Karnelerini Aldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

-KARS VALİSİNİN İLK KARNE DAĞITIMI

-VELİLERE SESLENDİ: ÇOCUKLARINIZIN, TATİL BOYUNCA İSTEDİKLERİNİ YAPMALARINA İZİN VERİN

Kars Valisi Türker Öksüz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle Yolaçan Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karne dağıttı.

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Öksüz, sınıfları gezerek öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim etti. Karne dağıtımında öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Öksüz, öğrenciler ile bir süre sohbet ederek yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Karne dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Öksüz; öğrencilere ilk kez karne dağıttığını belirterek, öğrencilerin karne heyecanlarına ortak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Valimiz Sayın Türker Öksüz açıklamasında: “Cumhuriyet İlkokulu’nda öğrencilerimizle birlikte karne dağıtımına katılınca insan eski kendi çocukluğuna gidiyor. Karne günleri çok heyecanlı günlerdir. Çünkü belli bir süre çalışıyorsunuz ve onun karşılığını görüyorsunuz. Dolayısıyla insan için, insan hayatı için ilkokul dönemi de, ortaokul dönemi de karne heyecanının en fazla yaşandığı dönemlerdir. Onun için ben de çocuklarla hem eski öğrencilik yıllarıma gitme fırsatı yakaladım hem de onlarla olmaktan çok mutlu oldum. Bu öğrencilerimiz pırıl pırıl, hakikaten ilimizde geleceğe hazırlamak durumunda olduğumuz neslimizin evlatları. Öğrencilerimize karşı çok büyük sorumluluklarımız var. Ülke olarak, toplum olarak onları hayata en güzel şekilde hazırlamamız lazım. Eğitmemiz ve aynı zamanda öğretmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında velilere de seslenen Vali Öksüz, çocukların tatil boyunca istediklerini yapmalarına izin vermelerini istedi.

Karne dağıtım törenine; Vali Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ile öğrenci ve veliler katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.360318