Ekonomik yatırımlar

Ekonomik yatırımlar

Kars’ta KKYDP Ekonomik yatırımlar 12.Etap Proje Başvuru Sonuçları açıklandı

Ekonomik yatırımlar


Ekonomik yatırımlar

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta KKYDP Ekonomik yatırımlar 12.Etap Proje Başvuru Sonuçları açıklandı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22) çerçevesinde Kars genelinde online olarak sisteme başvurusu yapmış olan üreticilerimizden, değerlendirme sonucunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığa gönderilen 37 adet projenin tamamı onaylandı.

Hibe desteğinden yaralanacak olan 37 adet projenin toplam tutarı 3.575.516,00 TL. Bu Konuda 10 Nisan 018 tarihinde İl Müdürlük toplantı salonunda KKYDP Ekonomik yatırımlar bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Uluman, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Erdal Göksu ve hibe desteği almaya hak kazanan üreticiler katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün; '' Ekonomik yatırımlar 12.Etap Projeler başvuruları Bakanlığımıza gönderdik. Gönderilen 37 Projenin tamamı kabul edilmiştir. Bu konuda Projelerinin tamamı hibeye hak kazanan nadir illerden birisiyiz. Bu bağlamda başta Sayın Bakanımız ve Milletvekilimize şükranlarımızı arz ediyorum.

Proje yapma başarısı gösteren başta siz yetiştiricilerimize, proje hazırlayan danışmanlara ve projelerimizin değerlendirilmesi ve incelenmesi sonucu tamamının hibe desteğine hak kazanmasında katkısı olan personellerimize teşekkür ediyorum. Bu Projeler ile ilimize yaklaşık olarak 3,5 Milyon TL yatırım kazandıracaktır bu konuda sizleri tebrik ediyorum'' diyerek sözlerine şöyle devam etti. Alacağımız Alet ve Ekipmanları mutlaka Tarım ve Hayvancılık işlerimizde kullanalım. Makineleri mevzuata uygun olarak temin edelim. Zaten bu konuda rutin olarak kontrollerimiz olacak. Bölgede yaşanan bu sıkıntılı günlerde bile devletimiz Tarım ve Hayvancılığa destek vermeye devam ediyor, bunun kıymetini bilerek daha çok çalışıp, daha çok üretelim. Bir de sizlerden istediğim taleplerinizin artması. Siz talep ettikçe bizler daha çok çalışıyoruz. Sizler önder kişiler olacaksınız inşallah sizlerle beraber üretimi arttıracağız. Sizlere tekrar hayırlı olsun diyor, daha nice projelerde beraber olmayı temenni ediyorum'' dedi.

Toplantının devamında, İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından, Çiftçilere Projelerin Yürütülmesiyle ilgili bilgiler verilerek, Çiftçilerin soruları cevaplandırıldı. Çıkabilecek aksaklıların zamanında çözüme ulaştırılması konusunda İl Müdürlükle İletişime geçmeleri konusunda çiftçilerle fikir birliği sağlandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSIEtiketler :  

Ekonomik yatırımlar

DMCA.com Protection Status

Ekonomik yatırımlar

  Yukleme: 0.061573