• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kars Kafkas Üniversitesi’nde İki Yeni Poliklinik Açıldı

"Kars Kafkas Üniversitesi’nde İki Yeni Poliklinik Açıldı"

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binası içerisinde iki ek poliklinik düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kars Kafkas Üniversitesi’nde İki Yeni Poliklinik Açıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binası içerisinde iki ek poliklinik düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kars Valisi Türker Öksüz, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve üniversite yöneticilerinin katıldığı açılış töreninde kurdela kesiminin ardından polikliniklerin hizmet amacı hakkında Rektör Hüsnü Kapu tarafından basın mensuplarına bilgi verildi.

Açıklama yapan KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu yaptığı açıklamada; "Fakültemiz gün geçtikçe hem bölümler bazında hemde hizmet bazında varlığını hissettiriyor. Halkımıza hizmete daha etkin bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bugün burada açtığımız bu iki birim özellikle aile hekimliği tedavi süreçlerinde hem personel ve hem öğrencilerimize daha etkin ve zamanını daha iyi değerlendirebilmek adına kullanılabilmesi açısından bu iki polikliniği açtık. İlk önceliğimiz aile hekimliği hizmetleri ama daha önemlisi olan sigara bırakma merkezi olarak ta kullanacağız. Daha sağlıklı bir nesil yetiştirme geliştirme babında önemsediğimiz bir konu. bu iki hizmeti burada hem Kars halkına hem kendi personel ve öğrencimize sunmuş olacağız. " dedi.

Proje Koordinatörü Aile Hekimi Doç. Dr. Hülya Çakmur ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada; " Aile hekimliği esasında koruyucu hekimlik esaslı bir birim dalı olmasına rağmen, üniversitemizde öğrencilerimizin başvurabileceği bir servis olmaması nedeniyle "Medikooffice" den esinlenerek böyle bir merkezi açma kararı verdik.  Üniversite içinde açılmış bir yer, gençlerimize mediko benzeri bir alan olduğu için bu anlamda hizmet vermeyi istedik ama üniversitenin tüm personelleri öğrenci olmasa dahi çalışanlar ve çalışanların eşleri de sivil halk olduğu için bu anlamda hizmet verecek." dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.274726