Kars Valisi Türker Öksüz: Varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir

"Kars Valisi Türker Öksüz: Varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir"

Kars Valisi Türker Öksüz, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kağızman’a gitti.

Kars Valisi Türker Öksüz: Varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kağızman’a gitti.

Kağızman’da Kaymakamı Ercan Öter tarafından karşılanan Vali Öksüz, ilk önce Kaymakamlığı ziyaret ederek Kaymakam Ercan Öter’den brifing aldı.

Esnafları ziyaret ederek bir kıraathane de vatandaşlarla bir araya gelen Vali Öksüz, Kağızman’ın, Kars’ın en güzide ve huzurlu bir ilçe olduğunu belirterek, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşlara hizmet için var olduğunu ve vatandaşların her türlü sorununu çözmek için çalıştığını belirtti. Vatandaşların da birlik-beraberliğini bozmayarak devletimize yardımcı olmasını, tespit ettikleri olumsuzlukları ilgili kurumlara bildirmesini belirten Vali Öksüz, “Devletimizin görevi, sizlerin sorunlarınızı en aza indirmek, ihtiyaçlarınızı gidermek, ihtiyaçlarınızın, sorunlarınızın giderilmesine vesile olmaktır. Bunun yanında günlük hayatınızı kolaylaştırmak, sıkıntılarınızı gidermek, huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamanızı temin etmektir. Bizim amacımız, varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir. Sizlere hizmet ettiğimiz sürece kendimizi mutlu sayıyoruz. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Sizler rahat, huzurlu, mutlu bir şekilde hayatınızı sürdürüyorsanız biz de mutluyuz, huzurluyuz demektir. Devlet ve millet birbirinden ayrılmayan, birbirini tamamlayan kavramlardır. Sizler, bizlere destek olursanız, yardım ederseniz bizim de sizlere hizmet vermemiz kolay olur. Sizlerin huzur ve güvenliğiniz en başta gelir. Mahallenizdeki eğitim, sağlık, kültür, altyapı, yaşlılara, engellilere verilen hizmetler bizim sorumluluğumuzdur. Bunlar için sizlere hizmet ediyoruz. Taleplerinizi dinleyerek bu taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız. Gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Lütfen çocuklarınıza dikkat edin. Uyuşturucu ve buna benzer kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, korumak zorundayız.  Terör örgütlerinin suç örgütlerinin içimize yaymak istenen davranışlarla ve olaylarla ilgili şüpheli gördüğünüz şahısları, olayları bizlere ihbar ediniz. Güvenlik güçlerimiz her zaman çalışıyor. Ama vatandaşımızdan destek alırsak işimiz çok daha da kolaylaşır. İnşallah sorunlarınızı çözerek, sıkıntılarınızı gidererek, bu güzel ilçemizdeki huzurun devamı için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Öksüz, sorun ve istekleri dinleyerek sorunların çözülmesi ve taleplerin karşılanması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Vali Türker Öksüz, yapımı bitme aşamasına gelen Kağızman Gençlik Merkezi’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öksüz, Gençlik Merkezinin bir anca önce bitirilerek hizmete sunulması talimatını verdi.

Kağızman Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından Kağızman Üs Bölgesinde görev yapan güvenlik güçleriyle de bir araya gelen Vali Öksüz, incelemelerde bulunmasının ardından Kağızman’dan ayrıldı.

Vali Türker Öksüz’ün Kağızman ziyaretine; İl Jandarma Komutan Vekili Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat eşlik etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237816