Kars’ın Tanıtımına Bir Katkıda TÜRKAV’dan

"Kars’ın Tanıtımına Bir Katkıda TÜRKAV’dan"

(TÜRKAV) Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ndan Kars’ın tanıtımına önemli katkı.

Kars’ın Tanıtımına Bir Katkıda TÜRKAV’dan

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

(TÜRKAV) Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ndan Kars’ın tanıtımına önemli katkı.

Geçtiğimiz Mart ayında 30’cu kuruluş yıl dönümünü kutlayan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nın Olağan Üstü Genel Kurul ve Kutlama törenlerine Kars damgası.

Türkiye’nin köklü vakıflarından olan 81 ilde 104 şube ve temsilciliğe sahip 100 bininin üzerinde üyesi bulunan Türkav 30. yılını Ankara’nın seçkin otellerinden Green Park Otel’de gerçekleştirdi.

30 yıl kutlama törenlerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) en üst düzeyde katılım sağlarken törenlere MHP Genel Başkan Yardımcıları; Prof. Dr. Kamil Aydın, Emin Haluk Ayhan, Mevlut Karakaya, Yaşar Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya ile temsil edildi davete ayrıca Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Taş Medreseliler Vakfı Yöneticileri ‘de katılım sağladı.

Kutlama programı açılış konuşmaları öncesi Türkav tarafından hazırlanan vakıf şubelerinin göndermiş olduğu video klipler harmanlanarak yapılan tanıtım klip’i gösterildi. Tanıtım klibinde her şube yaklaşık 5-6 saniyelik gösterimle temsil edilirken Kars Şubesi tarafından Kars’ın Tarihi ve Turistik mekanlarında çekilen ve Kafkas Folklörünün çizgilerini taşıyan yaklaşık iki dakika süren klip büyük ilgi gördü.

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Sahibi Gazeteci Bedir Altunok’un profesyonel bir alt yapı çalışmasının ürünü olan klip başta Türkav Genel Başkanı olmak üzere tüm katılımcıların beğenisini kazandı.

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Erzurum Aziziye İlçesinden Belediye Başkan Adayı da olan, Türkav Kars Şube Başkanı Murat Şanlı Türkav Kars Şubesi olarak bir farkındalık yaratmak istediklerini bu nedenle Doğu Ekspresi ile başlayan Kars Turizmindeki canlanmaya bir nebze de olsa katkı sunmak için böyle bir çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Şanlı; “Vakfımız 81 ilde 104 şube ve temsilcilikle örgütlenmiş yüz binin üzerinde üyesi bulunan büyük bir vakıf dolayısıyla hazırlanan klip Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren vakıf temsilciliklerimizde gösterilecek böylelikle çekmiş olduğumuz tanıtım klibi yüzbinlere ulaşmış olacak bizlerde şehrimizin tanıtımına katkı sunmanın hazzını yaşamış olacağız dedi.

Tanıtım klibinin emeğin eseri olduğunu dile getiren Şanlı klipimizin alt yapısı Kafkas haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bedir Altunok tarafından hazırlandı. Kars’ın tarihi mekânlarından olan Taş köprü ‘de çekimleri yapılan klipimizde Kafkas halk Danslarının en güzel örneklerini sergileyen Folklor ustalarımız Serkan Göktaş, Sefa Yılmaz ve özellikle Korkut Oran’a teşekkür ederim. Ayrıca klibimize renk katan Kafkas Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesinde Yükseköğrenim görmekte olan, aynı zamanda Öğretim Üyesi Prof.Dr Mehmet Ali Kırpık beyefendinin öğrencileri olan Özbek kökenli Türkmenistan vatandaşı Şahnoza HALLYYEWA ve Türkmenistanlı Gülsat KARAEVA’ya ve Gitarıyla klibimize renk katan Lise Öğrencisi Enes Akçelik’e çok teşekkür ederim.” dedi.

Bizde KHA ailesi olarak Kars’ın tanıtımına katkı sunan Türkav’a Karslı Vatandaşlarımız adına teşekkür ediyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.229284