Kars’ta 19 Mayıs coşkusu

"Kars’ta 19 Mayıs coşkusu"

UMAY BEBEK, GELECEĞİMİZ SİZE EMANET

Kars’ta 19 Mayıs coşkusu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

UMAY BEBEK, GELECEĞİMİZ SİZE EMANET

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 7’den 70’e katılım sağlanan hükümet konağı önündeki kutlamalarda anneannesi 74 yaşındaki Songül İzkübarlas’la birlikte tören alanında bulunan 6 aylık Umay Emir İzkübarlas’ın şiir okunurken uyuklaması büyük dikkat çekti.

Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, günün anlam ve önemini belirtir konuşmanın milli eğitim müdürü Gökhan Altun tarafından yapılması, öğrencilerin 19 Mayıs şiirlerini okumalarıyla devam eden program renkli görüntülere sahne oldu. Temsili olarak bir öğrenci tarafından Samsun’dan getirilen şanlı Türk bayrağımızın Vali Türker Öksüz’e teslim edilmesinden sonra şiir, kompozisyon ve çeşitli dallarda okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giderlere kupa ve madalyaları dağıtıldı.

Tören alanında en büyük ilgiyi ise 6 aylık bebek Umay Emir İzkübarlas gördü. Anneannesi 74 yaşındaki Songül İzkübarlas tarafından törene getirilen Umay Bebeğin yakasındaki ve beresindeki şanlı Türk bayrağının bulunduğu komando elbisesiyle bebek arabasında poz vermesi herkesin dikkatini çekti. Tüm ilgileri üzerine toplayan Umay bebeğin şiir okunduğu esnada mışıl mışıl uyuması da dikkatlerden kaçmadı. Anneanne Songül İzkübarlas, “Ben ağlayan anneyim. Bugün de burada 19 Mayıs törenlerine torunumu getirdim. Getirdim ki o da büyüdüğünde buradaki fotoğrafına baksın ve benim gibi vatanına, milletine ağlasın. Ben Atatürk’ü çok seviyorum. Gelecek nesillere bırakacağımız bu kutsal vatanımıza gençliğimiz sahip çıksın. 19 mayıs bayramımız da kutlu olsun” dedi.

Spor gösterileri ile yöresel ve Kafkas halk oyunları gösterilerinin ardından protokolle vatandaş ve öğrencilerin halay çekmesiyle program sonlandırıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.283283