• 24 Temmuz 2019 Çarşamba

Kars’ta bir terörist etkisiz hale getirildi

"Kars’ta bir terörist etkisiz hale getirildi"

Kars’ta güvenlik güçleri tarafından bir terörist etkisiz hale getirildi.

Kars’ta bir terörist etkisiz hale getirildi

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta güvenlik güçleri tarafından bir terörist etkisiz hale getirildi.

Dün güvenlik güçlerince Kars’ın Kağızman İlçesi Çemçe kırsalı Hisli Mağara bölgesinde yapılan iç güvenlik operasyonları neticesinde iki bölücü terör örgüt mensubu, İnsansız Hava Aracı (İHA) takibi sonucu etkisiz hale getirilmişti.

Bugün de yapılan operasyonun devam etmesi sonucu güvenlik güçleri bölgede arama tarama faaliyetlerine devam etti. Bölgede bölücü terör örgüt mensubu ile sıcak temas sağlayan güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu bir terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde sığınaklarda ele geçirilen yaşam malzemeleri ise imha edildiği bildirildi.

Öte yandan Kars Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Terörle mücadelemiz vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217067