Kars’ta Buhar Kazanı Patladı Ortalık Savaş Alanına Döndü

"Kars’ta Buhar Kazanı Patladı Ortalık Savaş Alanına Döndü"

Kars’ta Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir peynir fabrikasının patlayan buhar kazanı ortalığı savaş alanına çevirdi.

Kars’ta Buhar Kazanı Patladı Ortalık Savaş Alanına Döndü

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir peynir fabrikasının patlayan buhar kazanı ortalığı savaş alanına çevirdi.

Edinilen bilgilere göre olay dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Fabrikanın yanı başındaki buhar kazanı bilinmeyen bir sebeple büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın tesiri o kadar büyüktü ki kazan dairesinin betonarme binası paramparça oldu, parçalar 200 metrelik alana savrularak önüne gelen ne varsa yıkıp geçti. Patlayan kazan ise füze gibi fırlayarak beton duvarı yıkıp önündeki elektrik trafolarını bile parçaladı. Zemine düştüğünde de hızla ilerleyen kazan karşıdaki diğer fabrikalara çarpmadan toprak zemine çakılarak bir süre sürüklendikten sonra durabildi.

Korku dolu anların yaşandığı patlamada kazanın savrulan parçaları diğer fabrikaların kulübelerine isabet edip camlarını parçaladı. Neye uğradığını şaşıran çevredekiler savaş anını aratmayan görüntülere tanıklık ettiler.

Olayı görenler o sırada dışarıda ve patlayan kazanın çevresinde kimsenin olmamasının büyük bir şans olduğunu belirttiler.

Safir Süt ve Süt Ürünleri Fabrikasının Sahibi Mahir Merkit, “Talihsiz bir kaza oldu. Buhar kazanımız infilak etti. Çok şükür bir can kaybı yok. Kimsenin burnu kanamadı. Maddi hasarımız var. İnşallah onu da en kısa zaman tedarik edip işimize bakacağız. Sorunun nereden kaynaklandığını biz de anlayamadık.”

Patlamanın neden kaynaklandığı araştırılıyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219707