• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kars’ta Çevre Sorunları ve Çözümleri

"Kars’ta Çevre Sorunları ve Çözümleri"

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Başkanlığında Çevre Sorunları ve Çözümleri Toplantısı Yapıldı.

Kars’ta Çevre Sorunları ve Çözümleri

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Başkanlığında Çevre Sorunları ve Çözümleri Toplantısı Yapıldı.

Vali Türker Öksüz’ün Başkanlığında, Valilik Makamı Toplantı Salonunda yapılan ve çevre sorunları ve çözüm yollarının görüşüldüğü toplantıya; Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, ilçe belediye başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Yiğit, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), DSİ 24.Bölge Müdürlüğü, Karayolları 18.Bölge Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tuncer Tekin tarafından ilimizde çevre kirliğini oluşturan; katı atıklar, ambalaj atıkları, hava kirliliği, hafriyat ve inşaat yıkıntı atıkları, ulaşım, ısınma, su kirliliği, gürültü kirliliği, ÇED ve çevre izinleri, hayvan gübreleri, çarpık kentleşme gibi genel sorunların detaylarıyla anlatıldığı bir sunum gerçekleştirilmesinin ardından çözüm önerileri ve kurumlara düşen görevler istişare edildi.

Çevre sorunları ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından, tespit edilen sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için Vali Türker Öksüz tarafından ilgili yasal mevzuat doğrultusunda sorumluluk alanlarına göre gerekli tedbirlerin alınması, uygulama aşamasında olan ve yapılması planlanan projelerin mümkün olan en kısa sürede hayata geçirilmesi doğrultusunda ilgili kurumlara talimatlar verildi

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.279528