• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Okulun Tarlası ulusal basında

"Okulun Tarlası ulusal basında"

TARLAYA ÇEVİRDİKLERİ OKUL BAHÇESİNDE EKİM YAPTILAR

Okulun Tarlası ulusal basında

KAFKAS HABER AJANSI / ORHAN KEMAL OKTAY

TARLAYA ÇEVİRDİKLERİ OKUL BAHÇESİNDE EKİM YAPTILAR

Demirören haber Ajansı ve Kafkas Haber Ajansı Selim Muhabiri Orhan Kemal Oktay’ın, “TARLAYA ÇEVİRDİKLERİ OKUL BAHÇESİNDE EKİM YAPTILAR” haberi ulusal gazete, TV ve interhet haber sayfalarında geniş yer buldu.

Kars'ın Selim ilçesindeki Karahamza Zekeriya Atilla Ortaokulu'nda öğrenciler 'tarladan sofraya' projesiyle uygulamalı tarım eğitimi alıyor. Okul Müdürü Mursel Kızıltaş'ın traktörle sürdüğü okul bahçesine öğrenciler sebze tohumları ekti.

Selim ilçesindeki Karahamza Zekeriya Atilla Ortaokulu'nda öğrenciler, 'topraktan sofraya' projesiyle organik tarımı öğreniyor. Veli ve öğretmenlerin de destek verdiği projede okul müdürü Mürsel Kızıltaş, ekimin yapılacağı bahçeyi traktörle sürerek ekime hazır hale getirdi. Okulda eğitim-öğretim gören 100 öğrenci domates, salatalık, fasulye, patates tohumlarını bahçeye birer birer dikti. Çiçek tohumlarını da toprakla buluşturan öğrenciler, bakımlarını da kendileri yapacak.

Okul Müdürü Mürsel Kızıltaş, "Projemizle organik tarım yöntemiyle sebze yetiştirmeyi planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu süreçte hem toprağı tanıyor hem de bitkinin yetişme sürecini uygulamalı olarak öğreniyorlar. Bahçeye ekim işini tamamladık artık sırada çapalama ve gübreleme var. Öğrencilerimiz okul bahçesinde uygulamalı olarak tarım eğitimi de almış olacaklar" dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / ORHAN KEMAL OKTAY

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.225037