• 16 Eylül 2019 Pazartesi

Sezgin Baran Korkmaz gücüne güç katıyor

"Sezgin Baran Korkmaz gücüne güç katıyor"

KUVEYTLİ FİLO KİRALAMA DEVİNİ SBK HOLDİNG SATIN ALDI

Sezgin Baran Korkmaz gücüne güç katıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KUVEYTLİ FİLO KİRALAMA DEVİNİ SBK HOLDİNG SATIN ALDI

Filo kiralama sektörü özellikle geçen yılın son çeyreğinde bir dizi olumsuz haber ile gündeme geldi. Fleetcorp AŞ ve Sunkar için mahkeme iflas kararı verirken bir çok firma da konkordato talep etti. Sektöre ilişkin olumsuz senaryoların arttığı bir süreçte önemli bir satın alma haberi geldi.

İMZALAR DÜN ATILDI

Edinilen bilgilere göre, SBK Holding AŞ bir süre önce Auto Land Otomotiv San. ve Tic. AŞ'yi radarına aldı. Şirketin finansal durumunu ve piyasadaki konumunu mercek altına alan şirket yetkilileri, satın alma için bir süre önce gizlilik sözleşmesi imzaladı. 3 ay kadar süren görüşmeler sonrası son imzalar dün Kuveyt'te atıldı.

KUVEYT'İN DEVİ

Tarafların yaptığı anlaşma ile birlikte, aynı zamanda Kuveyt Türk bankasının da sahibi olan ve Kuveyt devlet fonu KFH Capital'in sahibi olduğu Auto Land Otomotiv, SBK Holding bünyesine geçti.

YENİ YATIRIM YAPILACAK

Konuya yakın iki ayrı kaynak, finansal güçlük çeken firmalar ile ilgilenen SBK Holding'in, Auto Land'da önemli bir büyüme potansiyeli öngördüklerini kaydetti. Şirkete yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte, sektörde önemli bir konuma gelmesinin amaçlandığı kaydedildi.

PİYASA DEĞİRİ 700 MİLYON TL

Piyasa değeri 700 milyon TL olan Auto Land Otomotiv'in SBK Holding'e satış bedeli ise şimdilik açıklanmadı. Şirketin, 10 binin üzerinde aracı bulunuyor. Nisan 2004'te İstanbul Ticaret Odası'na kaydı yapılan şirketin 40.734.815 TL kayıtlı sermayesi bulunuyor. Satış görüşmelerini yürüten isimlerden Av. Görkem Gökçe ise, ekonomide olumsuz senaryoların giderek arttığı bir süreçte SBK Holding'in Auto Land Otomotiv'i satın almasının önemli olduğunu işaret etti. Av. Gökçe, önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir bilgilendirme toplantısının yapılacağını da kaydetti.

Sezgin Baran Korkmaz, “Holding bünyemize; Autoland Filo kiralama şirketini bünyemize katarak sektörde yeni satın almalarla büyüme hedefindeyiz” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228871