• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

TÜRKAV’dan şehitler haftasında anlamlı ziyaret

"TÜRKAV’dan şehitler haftasında anlamlı ziyaret"

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ndan (TÜRKAV), Kars Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne 14-20 Nisan Şehitler Haftasında anlamlı ziyaret.

TÜRKAV’dan şehitler haftasında anlamlı ziyaret

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ndan (TÜRKAV), Kars Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne 14-20 Nisan Şehitler Haftasında anlamlı ziyaret.

TÜRKAV Kars Şubesi, Şehitler Haftası münasebetiyle Kars Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne ziyarette bulundu. Ziyarette TÜRKAV Şube Başkanı Murat Şanlı’ya vakıf yöneticileri Yrd. Dr. Mustafa Kemal Altunoğlu, Alpaslan Çobanoğlu, Çağlar Çitçi ve Türk Haber-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Kemal Erginbay, Türk Yerel Hizmet -Sen İl Özel İdare İş yeri temsilcisi Zeki Paşaoğlu da eşlik etti.

ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE “ÖLÜLER” DEMEYİN.

BİLAKİS ONLAR DİRİDİRLER, FAKAT SİZ HİSSEDEMEZSİNİZ. (BAKARA 154)   

17 Nisan 2019 tarihinde Kars Şehit ve Gazi Aileleri Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Günün önemine binaen TÜRKAV adına şehit aileleri dernek başkanı Muhsin Ağcay’a taziye dileklerinde bulunan Şanlı şunları söyledi;

“Malumunuz üzere 14-20 Nisan tarihleri arası ülkemizde şehitler haftası olarak kabul edilmiştir. Bu anlamlı haftada vatan, bayrak gibi Türk Milleti için kutsiyet arz eden değerler uğruna can veren Mehmetçiklerimiz çeşitli anma etkinlikleri ile yâd edilmektedir.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde 81 vilayette faaliyet gösteren yaklaşık 100 bin üyesi bulunan bir vakfın temsilcileri olarak bu gün bu kapsamda derneğinizi ziyaret etmiş bulunmaktayız.

" EY ŞEHİT OĞLU ŞEHİT, İSTEME BENDEN MAKBER, SANA AGUŞUNU AÇMIŞ DURUYOR PEYGAMBER..." M.AKİF ERSOY

Sayın başkanım Malazgirt Zaferi ile başlayıp, Osmanlı Devletiyle Bayraklaşan, İstiklal Harbiyle devleşen, Kurtuluş Savaşıyla kökleşen Kıbrıs’ta Kore’de ve en son 15 Temmuz Hain Darbe girişime kadar geçen süreçte Âlem-i İslam uğruna, Vatan Bayrak yolunda şahadete eren tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, halen hayatta olan Gazilerimize sıhhat ve afiyetler diliyoruz.”

Sohbet havasında geçen ziyarette şehit ailelerinin sorunları hakkında ziyaretçilere bilgi veren Kars Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Muhsin Ağcay ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ağçay, “Vatan bayrak uğruna şehit olan Mehmetçiklerin ailelerini bir çatı altında toplayan bir derneğin başkanı olarak gelecek nesillerin Milli Şuurla yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu ifade etmek isterim.” dedi.

Ağcay daha sonra dernek binasında bulunan ‘‘ İstiklal Savaşında, Günümüze Mehmetçik’’ konulu fotoğraf sergisini gezdirdi. Ziyarette TÜRKAV İl Başkanı Yanlı, Muhsin Akçay’a Vakıf Takvimi ve TÜRKAV’ın 30. yılı münasebetiyle yayın hayatına başlayan dergisi ASİL’i hediye etti. Ziyaret günün anısına fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220669