• 16 Eylül 2019 Pazartesi

Vali Öksüz Akyaka Garı’nda vatandaşlarla buluştu

"Vali Öksüz Akyaka Garı’nda vatandaşlarla buluştu"

Kars Valisi Türker Öksüz, Akyaka ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Öksüz Akyaka Garı’nda vatandaşlarla buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Akyaka ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Akyaka Kaymakamı Nur Sevinç Özbek ve diğer protokol tarafından karşılanan Vali Türker Öksüz, Akyaka Tren Garında düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

Konuşmasına Akyaka’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan Vali Öksüz, vatandaşlarla sohbet etmek, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek imkânlar ölçüsünde çözüm üretmek adına bir araya geldiklerini belirtti.

Belirli periyotlarla ilçe ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya geldiğini hatırlatan Vali Öksüz, ziyaretlerdeki temel amacın vatandaşları devletimizin çeşitli kurum ve kuruluş temsilciler ile bir araya getirerek sorun ve ihtiyaçlarınızı yüz yüze görüşerek çözüme kavuşturmak olduğunu söyledi.

Devlete bağlı kurum ve kuruluşların vatandaşın sorunlarını çözmek için var olduğunu vurgulayan Vali Öksüz, Akyaka’nın Kars’ın çok sorunu olmayan güzel ilçelerinden birisi olduğunu belirterek, ilçede var olan tarım ve hayvancılık potansiyelini daha da ileri seviyeye taşımak adına bazı çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Bulunulan makamlarda herkesin geçici olduğunu, önemli olanın halkın sorunlarına çözüm bulabilmek ve kalplere dokunabilmek olduğunu söyleyen Vali Öksüz, yapılan tüm çalışma ve projelerin halkımızın refah seviyesini yükseltmek adına yapıldığını, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden olabildiğince yararlanabilmesi adına çalıştıklarını belirterek, vatandaşlarımıza kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Dünyanın en pahalı topraklarında yaşadığımızı ve ülke olarak içinde bulunduğumuz coğrafyada zaman zaman sıkıntılar yaşadığımızı belirten Vali Öksüz, ülkemizin kendi milli kaynak ve imkânları ile ayakta durduğunu vurgulayarak yıllarca mücadele edilen terör ve terör odaklarına vurgu yaptı. Son yıllarda silahlı kuvvetlerimizce verilen amansız mücadele ve halkımızın kararlı dik duruşu sayesinde terör belasının ülke gündeminden çıktığını belirten Vali Öksüz, ülke olarak birlik ve beraberlik içinde bulunduğumuz zaman bu ülkeye kimsenin diz çöktüremeyeceğini söyledi.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Öksüz, vatandaşların sorun ve istekleri dinleyerek sorunların çözülmesi ve taleplerin karşılanması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Halk buluşmasının ardından esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet eden Kars Valisi Türker Öksüz, daha sonra Akyaka Halk Eğitim Merkezi’ne geçerek kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerlerin ürettiği ve Kars’ın kültür ve folklorunu yansıtan çeşitli materyalleri inceleyen Vali, kursiyerlere gereken desteğin verileceğini belirterek, kursiyerler tarafından üretilen el emeği, göz nuru ürünlerin Kars’a gelen turistlere satışının yapılabilmesi için de gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi ve kursiyerlere çalışmalarında başarılar diledi. 

Valinin Akyaka ziyaretine; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun eşlik etti

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.239460