• 17 Temmuz 2019 Çarşamba

Göçmen aileler yeni yıla mutlu girdi

"Göçmen aileler yeni yıla mutlu girdi"

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Kars Şubesi tarafından göçmen ailelere kışlık giysi yardımı yapıldı. Yeni mutlu giren göçmenler TYSD İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım’a teşekkür ettiler.

Göçmen aileler yeni yıla mutlu girdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Kars Şubesi tarafından göçmen ailelere kışlık giysi yardımı yapıldı. Yeni mutlu giren göçmenler TYSD İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım’a teşekkür ettiler.

Hükümet Konağındaki İl Göç İdaresinde; Vali Yardımcısı Serdar Demirhan ise TYSD Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım tarafından 120 göçmen aileye yardım malzemeleri teslim edildi.

TYSD Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, "Kars'ta yaşayan göçmen misafirlerimizin tamamına kışlık ihtiyaçlarını karşıladık. Bu kışlık ihtiyaçları bugün olduğu gibi yarın da devam edecek. Buradaki misafirlerin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Kars Valiliği, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kars İl Başkanlığı, Kars İl Göç İdaresi adı altında tüm göçmen ailelere desteklerimizi yapıyoruz, bunda sonra da devam ettireceğiz. Suriyeli, Afgan, Iraklı ve İranlı göçmen aileleri Kars'ta barınıyorlar. Bunların tamamının kışlık ihtiyaçlarını giderdik, gıda ihtiyaçlarını da düşünüyoruz onları da gidereceğiz. Tüm Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşlarının özellikle valilikler, göçmen idareleriyle el ele verip birlikte hareket etmesi daha doğru olur. Aileler gayet sevinçli, Türkiye'yi candan sevdikleri gözlerindeki ışıltılardan belli." dedi.

Göçmen ailelerin çocuklarının yüzlerine yansıyan sevinçleri dikkatlerden kaçmazken, ağır kış koşullarının yaşandığı bu günlerde yapılan kışlık giyecek yardımının yerinde bir adım olduğu belirtildi. Göçmen aileler tek tek Yasin Aşkın Yıldırım ile tokalaşıp minnettar olduklarını dile getirdiler. Türkiye’nin bu sıcak yaklaşımı ve kucak açmasını takdirle karşıladıklarını da ifade eden göçmenler, “Allah Türkiye’yi her zaman var etsin” duaları ettiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235569